LG, Yeni OLED Dokunmatik Ekranını Duyurdu!

0
29
LG-ekran
LG Dokunmatik OLED Ekran

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere LG’nin yeni OLED ekranından bahsedeceğiz.

OLED ekranın özellikleri nasıl olacak?

Ayrıntılar yazımızda.

OLED ekranın amacı nedir?

Esas amacı ticaret.

OLED ekran nerelerde kullanılabilecek?

Mağazalarda, müzelerde ve daha pek çok yerde.

LG, teknolojik alandaki ilerleyişini OLED dokunmatik ekran üzerinden duyurdu. Şirket aslında bu ekranı ticari amaçlar için tasarladı. Ekranın en önemli özelliği daha dayanıklı ve canlı bir ekran deneyimi sunması olacak.

oled-lg
OLED Ekran LG

InfoComm 2020 Connected fuarında sergilenen şeffaf OLED ekran, havaalanlarında, otellerde, mağazalarda, müzelerde kullanılabilecek. Teknoloji devi Güney Kore’den gelen habere göre ekran, dana geniş bir kullanım sağlayacak. Birden fazla ekran yan yana sıralanabilecek. OLED ekran diğer LCD ekranlara göre çok daha fazla saydamlık özelliği sunacak. Dokunmaya karşı son derece duyarlı bir sistem.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi 5 Android İnternet Tarayıcısı 2020
İlginizi Çekebilir: Monster Abra A7 V10.2

 

Tek Seferde 10 Kişi Ekrana Dokunabilir

Şeffaf ekran 55 inç boyutunda olacak ve 400 nit parlaklık sunabilecek. Ayrıca ekran150.000:1 kontrast oranı da sunacak. Ekranda HDMI girişi, DP giriş/ çıkışı, RS-232C giriş-çıkış, USB 2.0 girişi ve ses çıkışı USB giriş/çıkışı, LAN ve IR gibi geniş bağlantı seçenekleri bulunuyor.

Lg-ekran
LG Şeffaf Ekran

OLED Ekran saydam özellikte olmasına rağmen zengin renk ve yüksek kontrast üretme özelliğine sahip.  İçerikle ekran uyum içerisinde çalışarak geniş açılardan görüntülenme fırsatı sunuyor. Şeffaf ekranın en kullanışlı yönlerinden biri de tek seferde 10 kişinin dokunabilmesine izin verebilmesi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz