LG, akıllı telefon sektörüne veda ediyor

1
58

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; LG, rekabetçi mobil pazarında öne çıkmak için mücadele etti. Sonuç olarak, şirketin akıllı telefon işini kapatacağını duyurmaya hazırlandığı bildirildi. En yeni teknoloji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin.

LG Akıllı Telefon Üretimini Sonlandırdı!

The Korea Times’a göre LG, geçtiğimiz birkaç yıl içinde kar elde edemedikten sonra 5 Nisan’da akıllı telefon pazarından çekileceğini açıklayacak. The Korea Times , “LG Electronics, para kaybeden akıllı telefon işinden çekilmeye karar verdi ve mobil iletişim çalışanlarını diğer iş birimlerine taşımak için bir geçiş sürecine girdi” dedi.

LG, 2015’ten beri işletme kayıpları yaşadı ve gerçekten yenilikçi bazı cihazları piyasaya sürmesine rağmen, şirket mobil işini tersine çeviremedi. Şirket, Volkswagen ve Vietnam’ın Vingroup JSC’sinin ilgisini çekeceği iddia edilen bir alıcı bulmaya çalıştı, ancak görüşmeler sonuç vermedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix, 2023 Kışında Çıkacak Stranger Things VR Oyununu Açıkladı
LG
LG Akıllı Telefon

Ocak ayında bir LG sözcüsü, şirketin mobil işini kapatmadığını söyledi . Ve aslında, LG’nin bu yıl için yeni cihazlar üzerinde çalıştığı, hatta birkaç ay önce katlanabilir bir akıllı telefonla dalga geçtiği raporlar vardı. Geçici olarak adlandırıldığı gibi, LG Rollable’ın dönüştürme kapasitesine sahip “benzersiz bir yeniden boyutlandırılabilir ekran” sunması bekleniyordu.

LG gerçekten de mobil işini durduruyorsa, 2021 için planladığı her şeyin hurdaya çıkarıldığı anlamına geliyor. LG’nin Android pazarında olmaması sektör için büyük bir kayıp olur çünkü birçok harika fikir ortaya attı. LG ayrıca Nexus 5 ve Pixel 2 XL gibi efsanevi telefonların yaratılmasına da yardımcı oldu.

Bir şirket sözcüsü The Korea Times’a “Söyleyebileceğimiz tek şey her olasılığın açık olduğu” dedi. “Bunu şu anda teyit edemiyor olsak da, mobil iletişim işimizin belirli yönünü açıklayacağız.” açıklamasında bulundu.

1 YORUM

  1. lg marka android telefonlar ilk zamanlar baya tutulmuştu kendine özgü tasarımları ilgi cekiciydi. sağlık olsun diyelim umarım sektörde tutunurlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz