LG, akıllı telefon pazarından çıkacağını duyurdu

0
60

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; LG, akıllı telefon pazarını tamamen terk ettiğini resmen açıkladı. Şirket, 31 Temmuz’da mobil iş birimini kapatacak. LG akıllı telefonların mevcut stoklar bitene kadar satışa devam edecek. LG ayrıca müşterilere, yaşadığınız bölgeye bağlı olarak değişen bir süre için yazılım güncellemeleri ve hizmet desteği sağlayacaktır.

LG, Diğer Büyüme Alanlarına Odaklanmak İçin Mobil Pazardan Çıkıyor

LG, LGNewsroom’da yayınlanan duyurusunda, yönetim kurulunun akıllı telefon pazarından çıkma kararını onayladığını söylüyor. Bu, LG’nin inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik bir kararı.

Bu, kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, arabalar, akıllı ev, yapay zeka, platform ve hizmetler ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda büyüme potansiyeline sahip diğer pazarlara odaklamasına olanak tanıyacak. LG, mobil işletmesinin kapanışını 31 Temmuz’a kadar tamamlamayı planlıyor. Şirket ayrıca cep telefonu işini kapatmak için tedarikçileri ve iş ortaklarıyla birlikte çalışacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Realme Q2 serisi ne zaman çıkacak?
LG
LG

LG Telefonlar Hala Android 12 Güncellemesini Alabilir

LG, mevcut akıllı telefonlar dünya çapında satmaya devam edecek. Cihazlarını ne kadar süre destekleyeceğini tam olarak belirtmese de, servis desteği ve yazılım güncellemeleri de sağlayacak.

On LG’nin Kore haber odasında, LG planlarının gelecekte değişebilir olsa, seçilmiş cihazlara Android 12 OS güncellemesini yanı sıra güvenlik güncelleştirmelerini sağlayacağını söylüyor. Şirket ayrıca, daha önce duyurulduğu gibi mevcut akıllı telefonları için Android 11 güncellemesini sunmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz