Lenovo, öğrenciler için eğitim odaklı yeni Windows ve Chromebook dizüstü bilgisayarları piyasaya sürüyor

0
25

Selam tekno bilim adamı okuyucuları; Lenovo, bugün esas olarak eğitim sektörünü hedefleyen bir dizi yeni dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü. Şirket, dört Windows dizüstü bilgisayar, dört Chromebook ve yeni bir işbirliğine dayalı dokunmatik ekran monitörünü duyurdu. Bu yeni ürünlerin modern öğrenmenin zorluklarına dayanacak şekilde tasarlandığı ve öğrencilerin ve eğitimcilerin sınıftan uzaktan öğrenmeye geçişine yardımcı olabilecek özellikler içerdiği söyleniyor.

Jerry Paradise Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz yıl COVID-19 salgını çalışmalarımızı ve araştırmamızı alt üst etti ve Lenovo’ya göre dünya çapında 1,5 milyardan fazla öğrenci okulların kapanmasından etkilendi. Lenovo, Akıllı Cihazlar Grubu Küresel Ticari Portföy ve Ürün Yönetimi başkan yardımcısı Jerry Paradise açıklamasında; “Eğitimcileri, öğrencileri ve kurumları, benzeri görülmemiş zorluklar karşısında gösterdikleri enerji ve özveriden dolayı alkışlıyoruz. Küresel eğitim pazarında bir lider olarak, eğitime dahil olan herkesi destekleme arayışımızda lazer odaklı olmaya devam ediyoruz. Özelleştirilmiş çözümlerdeki süregelen bağlılığımız ve uzmanlığımız, öğretimi ve öğrenimi yeniden tasarlarken ve yeniden icat ederken yenilikçi eğitim teknolojisinin desteklenmesine yardımcı olacaktır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Jaumo Abonelik İptali

Şirket, tüm yeni dizüstü bilgisayar tekliflerinin bağımsız MIL-SPEC 801H standardını karşıladığını söylüyor. Bunlar ayrıca, kazara düşmelere karşı koruma sağlamak için lastik tamponlarla güçlendirilmiş bağlantı noktaları ve menteşeler ile birlikte gelir. Şirket ayrıca daha iyi ekran koruması için bir Corning Gorilla Glass katmanı eklemenin yanı sıra dökülme direncini iyileştirmek için de çalıştı. Şirket ayrıca, harici cihazların kolay bağlanması için esnek yerleştirmeye yardımcı olan ve bir saatte yüzde 80 pil sağlayan hızlı şarj sağlayan bir USB Type-C bağlantı noktası da içeriyor. Müşteriler ayrıca öğrenme çalışma alanını genişletmek için ikinci bir ekrana bağlanmak için kolay bir çözüme izin veren HDMI bağlantı noktalarının olmasını bekleyebilir. Dizüstü bilgisayarlar, hızlı mobil bağlantı için belirli modellerde isteğe bağlı Intel Wi-Fi 6 ve 4G LTE’nin yanı sıra gelişmiş güvenlik için fiziksel bir web kamerası kapağı da sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi 11X ailesi tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı neler?
Lenovo
Lenovo dizüstü bilgisayarlar

Cihazlara gelince, Lenovo 14w ve 14e Gen 2, AMD’nin Chromebook’lar için optimize edilmiş yeni işlemcilerini içeriyor. Windows tabanlı 14w fırtına siyahı renkte sunulurken, 14e Chromebook fırtına grisi alüminyum tasarımla satılacak. Lenovo 100 kapaklı dizüstü bilgisayar ve 300 ve 500 dönüştürülebilir, hem AMD hem de Intel işlemcilerde mevcuttur; burada “e” Chromebook’u ve “w” Windows’u belirtir. Bunlar, 100e, 300e ve 500e Gen 3 modellerinin tümü, benekli bir tasarıma sahip gri bir kaplamaya ve gri tamponlarda beyaz noktalara sahip olduğu için görünümlere göre de ayırt edilebilir. Bu arada 100w, 300w ve 500w benzer bir tasarım yaklaşımı sunar ancak bunun yerine mavi bir kaplamaya sahiptir. 500e ve 500w, Intel Celeron N5100 ve Intel Pentium N6000 işlemcilerle satışa sunulacak. Öte yandan 100e ve 300e, AMD’nin en yeni Chromebook işlemcileri tarafından desteklenmektedir ve Windows muadilleri AMD 3015e işlemciler tarafından desteklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz