LEGO Horizon Adventures Sony tarafından duyuruldu, PlayStation 5, PC ve Switch’e geliyor

0
LEGO Horizon Adventures Sony tarafından duyuruldu, PlayStation 5, PC ve Switch'e geliyor
LEGO Horizon Adventures Sony tarafından duyuruldu, PlayStation 5, PC ve Switch'e geliyor

Summer Game Fest bugün Sony’den gelen yeni bir oyun olan LEGO Horizon Adventures bir bakışla açıldı ve şaşırtıcı bir şekilde PlayStation 5, PC ve Nintendo Switch’te çok platformlu bir lansmana sahip olacak. İlk sinematik içeriğin ardından biraz oynanış içeren aşağıdaki duyuru fragmanını izleyin.

LEGO Horizon Adventures Sony Tarafından Açıklandı

Oyun, Sony’nin birinci taraf geliştiricisi ve Horizon serisinin ana yapımcısı Guerrilla ve Studio Gobo tarafından ortaklaşa geliştiriliyor. İngiltere merkezli Gobo, çeşitli geliştirme stüdyolarının AAA oyunlarını, özellikle de karakter-aksiyon oyunlarını desteklemek için bağları olan bir stüdyo. Daha önce Ubisoft, Microsoft, Warner Bros ve diğer büyük yayıncılarla çalışmıştır.

LEGO oyunu, popüler açık dünya serisini tuğlalarla inşa edilmiş bir seriye dönüştürüyor. Oyunun kahramanı Aloy’dan savaştığı dinozor benzeri makinelere kadar her şey LEGO’dan oluşuyor. Orijinal serinin ilk oyunu Horizon Zero Dawn’ı oynayanlar, LEGO oyununda geri dönen hikaye başlıklarını tanıyabilirler. Ancak, bu aile dostu deneyim için ciddiyetin oldukça azaltılmasını bekleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Renault Megane Makyajlanmış Versiyonuyla Türkiye'de Satışa Sunuldu İşte Fiyatlar

Hikaye, geliştirici ikili tarafından şu şekilde tanımlanıyor: Uzak bir gelecekte, topraklar LEGO tuğlalarından yapılmıştır ve inanılmaz dinozor benzeri makineler Dünya’da dolaşmaktadır. Oyunun baş kahramanı Aloy, bebekken bir mağarada bulunur ve ona vahşi doğanın yolunu öğreten Rost adında kır saçlı bir avcı tarafından büyütülür. Bir gün Aloy, gerçek kaderini keşfetmek için bir maceraya atılır. Elisabet adında bir bilim adamının bin yıllık hologramı tarafından yönlendirilen Aloy, gizemle örtülü bir Kadim Kötülüğe boyun eğen bir grup güneşe tapanın lideri Helis ile yüzleşmek zorundadır.

Ana hat girişlerinden farklı olarak, bu LEGO yeniden canlandırması işbirlikçi oyun da sunuyor. İki oyunculu co-op hem yerel hem de bir LEGO oyunu için şaşırtıcı bir şekilde çevrimiçi oynanabilecek. Ancak platformlar arası oyunun etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceği belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, Masaüstündeki Gruplar İçin Sesi Kapatma Kısayolu Seçeneği Getirmeyi Planlıyor

LEGO Horizon Adventures, 2024 yılının tatil döneminde PlayStation 5, PC ve Nintendo Switch için çıkacak. Henüz kesin bir lansman tarihi veya fiyat açıklanmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz