Kripto Para Piyasası Zirveyi Gördü

0
58
kripto-para-piyasasi-zirveyi-gördü

Son zamanlar her geçen gün daha fazla konuşulan bir olay var ise bu da Kripto Para piyasası olduğunu her birimiz çok iyi bilmekteyiz. Geçtiğimiz bir sene içerisinde kripto para piyasasına giren kişilerin sayıları her geçen gün arttıkça toplam içeride olan hacim rakamı da genişliyor.

Kripto para borsaları içerisinde olan yatırımlar her geçen gün giderek artarak yaklaşık 2,5 Trilyon dolar seviyesine yaklaştı. Bu rakamın içerisinde en çok bulunan BTC, ETH ve XRP oluşturduğundan yatırımcıların sağlamış oldukları yatırım fırsatları her geçen gün artıyor.

kripto-para-piyasasi-zirveyi-gördü
kripto-para-piyasasi-zirveyi-gördü

Kripto Para Piyasasında ki Son Gelişmeler

Blockhain teknolojisi ile birlikte dünyamızı saran kripto paralar her geçen gün üstüne koymaya hacimsel olarak genişlemeye devam ediyor. Sağlanan bu devalüasyon genel de birinci olarak tanımlanan kripto paralara yapılarak diğer yatırımlar ise alt coin piyasasında tanımlanan paralara yapılmaktadır. Yapmış olduğumuz incelemeye göre son 6 ay içerisinde değişen kripto para yatırım oranları çok farklı bir seviyede bulunuyor.

  • İlk çıkan Kripto Para olarak bilinen Bitcoin son günlerde %5 seviyelerinde değer kazandı. 48-50 bin dolar bandında gezen Bitcoin dün itibariyle 57 bin doların üzerine seyretti. Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık olarak 1 trilyon 70 milyar dolar seviyelerinde gösteriyor. Tüm kripto para piyasasının yüzde 43’ünü oluşturuyor.
  • Bitcoin’in en yakın takipçisi ise Ethereum bulunuyor. ETH’nin şuan ki fiyatı yaklaşık 3 bin 451 dolar olarak açıklandı.
  • BTC ve ETH’yi en yakın takipçisi olarak DOGE olarak biliniyor. DOGE en son yediği düzenleme sonrası 61 dolar cente geriledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz