Apple Kullanıcılarını Uyardı

0
apple-kullancilarini-uyardi

Teknoloji devi Apple, yaptığı açıklama ile kullanıcılarını büyük ölçü de korkuttu. Yapmış oldukları açıklama; kullanıcı verilerinin tehlike de olduğu yönünde olması birçok kullanıcıyı korkuttu. Yapılan açıklamanın tehlike boyutunun ne kadar olduğu net bir şekilde bilinmezken Apple bu konuda kullanıcılarını uyardı.

Apple tarafından yapılan açıklamanın içerisinde ” saldırganlar cihazlarda kötü amaçlı kod çalıştırabilir ve depolanan diğer bilgileri potansiyel olarak tehdit edebilir ” olarak açıklama yaparken bunun çözümünün en basit şekilde yeni yazılım yüklenmesi gerektiğini belirtti.

apple-kullancilarini-uyardi
apple-kullancilarini-uyardi

Apple için Çok Büyük Bir Hata

Amerika Birleşik Devletlerinin en önemli şirketlerinden biri olan Apple, teknoloji dünyasında yaptığı büyük ve önemli işler ile hayatımızın önemli teknoloji devlerinden biri olarak yer alıyor. Yaptığı iyi işler ile birlikte rakipleri ve saldırıları da çok olduğundan ötürü her geçen gün almış olduğu saldırılara karşı korunarak mücadele verdiğini de biliyoruz. Fakat en son yapmış oldukları açıklama ile Mac ve iPhone kullanıcılarına yönelik tehlikeye karşı uyarılarda bulundu. Yapılan incelemeler sonucu cihazlarda çok çok büyük bir hata tespit ettiklerini açıkladılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft'un Yeni Akıllı Gözlüğü HoloLens 2

Apple şuan cihazlarda bulunan hataların “aktif olarak istismar edilmiş olabileceği ” ile ilgili şüpheleri bulunuyorken tehdidin sadece teorik olmadığını bu yüzden ilgili kullanıcıların bu hatadan bir an önce kurtulmaları gerektiğinin altını çizdi.

Kim tarafından bu saldırının gerçekleştiği açıklanmasa da özellikle de telefonda kullanılan Safari cihazlarınızın için tehlike boyutuna girebilir. Apple çözüm olarak telefonunuza hemen bir yeni yazılım atmayı öneriyor. Yapılan yazılım ve sürüm çalışmasından sonra telefonunuzu kötü ve büyük hatalardan kurtarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz