Koronavirüs Ülkeleri Asteroit Çarpmasına Hazırlıyor

0
15
Asteroit ve Pandemi Süreci

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere coronavirüs ile asteroit arasındaki ilişkiyi açıklayacağız.

Dünya'ya asteroit mi çarpacak?

Hayır, ancak önlemler alınması gerekiyor.

Coronavirüs için gerekli tedbirler alındı mı?

Bazı konularda geç kalındı.

Dünya Sağlık Örgütü'ne bağlılık neden önemli?

Sorunların hızlı çözülebilmesi için.

Dünya’nın yok olması için en büyük tehdit Dünya’ya asteroit çarpmasıdır. Pandemi sürecinde ülkelerin aldığı tutumlar asteroit çarpmasında da nasıl bir tutum izleyeceklerini gözler önüne seriyor. Gezegene gelen bir asteroit varsa bunu tüm Dünya ülkelerinin bilmeye hakkı vardır. Bu süreçlerde tüm Dünya birlik olmalıdır. Tıpkı pandemi sürecinde birlik olunması gerektiği gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix insanları şifreleri paylaşma konusunda uyarıyor
meteor
Meteor Çarpması

Meteor çarpmaları geçmişe baktığımızda toplu yok oluşların sebebi olmuştur. Bu yüzden meteor çarptığı anda ülkelerin bu bölgeye yardım etmesi ve Dünya hayatını koruma yolunda çabalaması gerekiyor. Ancak pandemi süreci ülkelerin kendi çıkarlarını yönetmeye çalıştığı bir dönem oldu. Bu süreçten ders alınıp gelecekte bu tarz tavırlarda bulunulmaması gereklidir. Aksi takdirde Dünya yok oluş sürecine girecektir.

İlginizi Çekebilir: NASA Ay’a Neden VIPER Aracını Gönderecek?

 

Dünya Sağlık Örgütü’ne Bağlı Olmalıyız

Emekli NASA astronotu Thomas Jones, Dünya Sağlık Örgütü’yle ülkelerin iş birliği içinde olması gerektiğini ve olan verilerin anında aktarılması gerektiğini belirtiyor. Oysa koronavirüs döneminde eksik ve hatalı veriler Dünya Sağlık Örgütü’ne aktarılmıştı.

asteroit çarpması
Asteroit ve Koronavirüs

Thomas Jones konuyla alakalı olarak ülkelerin bütünlüğü sağlanmazsa bir gök taşı çarptığında ülkelerin tek başına çaba göstereceğini ve bunun yetersiz olacağını belirtti. Ülkelerin tek başına kendilerini savunması aynı zamanda zaman da kaynaklarında boşa gitmesine sebep olacaktır. Asteroit çarpması durumuyla ilgili erken teşhisler olabilmesi için tüm Dünya’nın bir olması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Fotoğraflar daha derin bir Google Lens entegrasyonu alıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz