4 Nisan – Korona Viruste Ülkemizin Son Durumu

0
12
korona virus

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere korona viruste ülkemiz üzerindeki etkileri, vaka sayısı ve ne yazık ki kaybettiğimiz hastalarımızın sayılarından bahsedeceğiz. Günlük olarak yaptığı duyurularla bizlere son durumu aktaran Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, yaptığı son duyuruda son rakamları aktardı. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 3.013 kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 76 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Açıklamalara ek olarak bugün 302 hastamızın da iyileştiğini belirtti.

 İlginizi Çekebilir : Karantina Varken İzlenecek Filmler

Ülkemizde Korona Virus Son Durum

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, az önce yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirilen 19.664 testten 3.013’ünün pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 76 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, toplamda 786 hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi. Bu bilgiler ışığında ülkemizde bugüne kadar 161.380 test yapıldı. 23.934 kişiye ulaşan koronavirüs 501 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Duyu Organları, Kaç Duyu Organımız Vardır?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz