ESPOR LİSANSI NASIL VE NEREDEN ALINIR (2020)

0
28
espor lisansı

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere oyun ve teknoloji dünyasının son trendlerinden ve hızla büyüyen kolu olan espor kolundan bahsedeceğim. Espor bilmeyenleriniz için oynadığımız online tabanlı bilgisayar oyunlarının online alemde takımlar ya da oyuncular arasında müsabakalar şeklinde yapılan maçlar için deniyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

E-Spor lisansı için gerekli belgeler nelerdir?

T.C kimlik fotokopisi. Tescil fişi. Sağlık raporu. 2 adet vesikalık.

E-Spor lisansı ne işe yarar?

Lisanslı sporcu olursunuz. Bazı turnuvalara katılmak için bu zorunludur.

Tabiki bu yazıda anlattıklarımı yapınca bir Esporcu olmuyorsunuz, öncelikle Esporcu olmak istediğiniz oyunda fazlasıyla iyi bir hale gelmelisiniz. Bu yazıda anlatılanları yapmak sizi iyi bir oyuncu da yapmaz, sadece nasıl Esporcu olabileceğinizi, nasıl Espor lisansı alabileceğinizi anlatacağım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Üniversite Sınav'ına Başvuru Nasıl Yapılır
İlginizi Çekebilir : Online Oyun Oynarak Ek Gelir Elde Etmek

Espor lisansı veya esporcu lisansı olarak bilinen ve son yılların en popüler konularından biri haline gelen Espor lisansı nasıl alınır? Bu konuda bir paylaşım yapan Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) bu lisansın nasıl alınacağını anlatan bir yazı yayınlamıştı Kasım 2018’de. Lisans için gerekli belgeleri anlatan federasyon, başvuru işlemiyle espor lisansının alınabileceğinden bahsetti.

ESpor Lisansı Almanız İçin Gereken Belgeler:

T.C KİMLİK FOTOKOPİSİ VE BEYANI: Üzerinde ”Bu belge şahsıma aittir” yazılmış ve kendiniz tarafından imzalanmış bir T.C kimlik fotokopiniz.

Tescil Fişi: Oturduğunuz şehrin “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü” internet sitesine girip tescil fişi indirmeniz ve indirdiğiniz bu fişi doldurup imzalamanız gerekiyor.

Sağlık Raporu: Sistem üzerinde bağlı olduğunuz yani size bakan aile hekimliğine giderek “Sporcu lisansı” almak istediğinizi belirterek sağlık muayenesi olmalısınız. Bu muayeneden sonucu içeren bir de rapor almanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Play Store tüm hata kodları ve çözümleri

2 Adet Vesikalık Fotoğraf: Oluşturulacak Esporcu profili ve kimliği için kendinize ait 2 adet vesikalık fotoğrafı.

Yukarıda gereken belgeleri tam olarak hazırladıktan sonra Esporcu lisansı almak için geriye sadece başvurmak kalıyor. Ve son olarak oturduğunuz şehrin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sicil lisans servislerine başvurabilir ve lisans işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz