KKTC Otomobil Firması GÜNSEL 100 Üretim Personeli Alacak

0
22
KKTC Otomobil Firması GÜNSEL 100 Üretim Personeli Alacak

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere KKTC Otomobil Firması GÜNSEL 100 Üretim Personeli Alacak haberi hakkında bilgiler vereceğiz.

KKTC’nin ilk yerli elektrikli otomobil üreticisi GÜNSEL, şirketin üretim kapasitesini genişletme doğrultusunda fabrikada çalışmak üzere yeni iş arkadaşları aradığını açıkladı. Şirket, bünyelerine katılacak 100 yeni personelin yetiştirilmek üzere işe alınacağını ve bu kişileri otomotiv sektörüne kazandıracaklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli elektrikli otomobil üreticisi GÜNSEL, tek şarjla 350 km menzile sahip B9 model aracını geçtiğimiz geçtiğimiz yılın ilk aylarında görücüye çıkarmıştı. Şirket, hem yüzde yüz elektrikli B9 modelin hem de üzerinde çalıştıkları elektrikli SUV model otomobilin üretim kapasitesini artırmak için yeni iş arkadaşları arıyor.

GÜNSEL, Lefkoşa’da bulunan fabrikalarda görev almak üzere mühendisten kalıp ustasına kadar birçok kişiyi bünyesine dahil etmek istiyor. Yeni iş arkadaşlarıyla birlikte marka, üretim kapasitesini 2025 yılında 30 bin araca çıkarmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Metin editörü Simplenote incelemesi
KKTC Otomobil Firması GÜNSEL 100 Üretim Personeli Alacak
KKTC Otomobil Firması GÜNSEL 100 Üretim Personeli Alacak

GÜNSEL, Toplamda 100 Yeni Personeli Bünyesine Katacak

Otomobil üreticisi, 2025 yılında çalışan personel sayısını 1000’e, üretim kapasitesini de 30 bin araca çıkarmayı hedeflediğini dile getirdi. GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, markanın bünyesine dahil olacak personellerin yetiştirileceğini ve otomotiv endüstrisine kazandırlacağını belirtti. Başkan, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Özellikle üretim hattında çalışacak, meslek lisesi çıkışlı ara eleman ihtiyacı her geçen gün artmaya devam edecek. GÜNSEL olarak en önemli önceliklerimizden biri de otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılayacak bir ekol yaratmak.”

Eğer sizler de GÜNSEL tarafından açılan iş ilanlarını incelemek ve başvuru yapmak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz