İşte karşınızda elektrikli Coupe: BMW i4 tanıtıldı!

0
115
İşte karşınızda elektrikli Coupe BMW i4 tanıtıldı!

Günümüzde artık bütün otomobil üreticileri elektrikli araçlar üretmeye yöneldi. Çünkü ülkelerin çevreyi korumak ve küresel ısınmayı engellemek amacıyla koyduğu yasalar sebebiyle yakın gelecekte bütün firmaların sadece elektrikli araba üretmesi gerekecek. İşte firmalar da bu değişime yavaştan uyum sağlamaya çalışıyorlar.

BMW de i3 serisiyle uzun bir süredir elektrikli otomobil piyasasının içerisinde. Ancak artık Tesla gibi firmalara rakip olabilmek için geniş bir ürün bandına ihtiyaç duyuluyor. Bugün bahsedeceğimiz BMW i4 modeli de Coupe formunda ve BMW’nin sportiflik dolu çizgilerini taşıyan bir otomobil.

BMW i4 teknik özellikleri ne durumda?

BMW i4 teknik özellikleri

530 beygir gücündeki elektrikli motor ile gelen BMW i4’ün 0-100 km/s performansı yalnızca 4 saniye. Zaten baya güçlü olan bir motora elektrikli motorların getirdiği yüksek tork değerlerini ekleyince karşımıza bu canavar çıkıyor. Otomobilin menzili ise 590 kilometre olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın yeni Mac mini yenilemesi beklenenden daha uzun sürebilir

BMW nedir?

Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft veya yaygın olan kısaltmasıyla BMW, 1916 yılında kurulan Alman, otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisidir. BMW ayrıca, Mini ve Rolls-Royce, otomobil şirketlerinin sahibidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz