Kapımız İyi Performans Gösteren Herkese Açık!

0
EA Sports Oyunlarından Neden FIFA Adını Çıkarıyor
EA Sports Oyunlarından Neden FIFA Adını Çıkarıyor

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Stefan Kuntz, milli takımımızın oynayacağı Litvanya maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kuntz genel kadro yapısı, takım performansı ve maç hakkındaki düşüncelerine dair kapsamlı bir açıklama yaptı. Özellikle milli takım oyuncu seçimlerinin son dönemlerde fazlasıyla eleştirilmesi konusuna da değinen Kuntz, milli takım seçimlerinin tamamıyla kulüp performanslarına göre belirlendiğini ifade etti.

Bahsegel giriş istatistiksel verilerinin de kadro seçimi konusunda büyük önem taşıdığını ifade eden Kuntz, sezon geneli ve oyuncunun güncel performansı gibi daha birçok detayın performans konusunda etkili unsurlar olduğunu dile getirdi. Kuntz tarafından yapılan açıklamanın genelinde ise genel manada performansı iyi olan, formda bir sezon geçiren ve milli takıma katkı sağlayabilecek olan her futbolcuya kapılarının açık olduğunu ifade etti. Milli takımın kadro seçimi konusunda karakterin de büyük önem taşıdığının altını çizen Kuntz, performans kadar iyi bir sporcu ve ahlaklı bir sporcu olmanın da önem taşıyan konular olduğunu dile getirdi.

 

UEFA Uluslar Ligi Maçlarında Bazı Denemeler Yaptık

UEFA Uluslar Ligi maçlarının klasman nedeniyle milli takımımızın genel kadro değerinin biraz daha altında olduğunu belirten Kuntz, bu nedenle daha kolay bir şekilde deneme yapabildiklerini ifade etti. UEFA Uluslar Ligi maçları sayesinde aslında bir üst klasman maçlarına hazırlık yaptıklarını belirten Kuntz, böylelikle takımın genel yapısı ve takım uyumunun seviyesinin de her geçen gün artış gösterdiğini söyledi.

 

Kuntz genel manada UEFA Uluslar Ligi özelinde oynanan maçlara yönelik; “Bu maçları antrenman maçı olarak adlandırmak da karşılaşmanın değerini hafifletmiş olur. Sonuçta bunlar milli takımlar arasında oynanan uluslararası karşılaşmalar. Maçlar sonrasında yaptığımız analizler önemli. Buralarda oyunculara vermiş olduğumuz bilgiler ve geliştirmeleri gereken yönleri anlatmamız önem taşıyor. Belli mevkilerde nasıl farklılıklar yaratılabilir, nasıl farklı hareket etmek mümkün olur, bunları oyuncularımıza aktarabildik. Daha önce söylediğim gibi kapılarımız her iyi performans gösteren oyuncuya açık. Hatta ben buradaki oyunculara da şöyle bir şaka yollu söz söyledim. Burada o kadar mükemmel oynayın ki diğer arkadaşlarınız gelemesinler.” sözlerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir kızın aldattığı nasıl anlaşılır? Aldatan kız nasıl yakalanır?

 

Şu an için A milli futbol takımının hem deneyimli hem de genç olan oyunculardan çekirdek bir yapı kurduğunu ifade eden Kuntz, bu yapıyı bozmamak adına ellerinden geleni yapacağını söyledi. Milli takımlar düzeyinde çekirdek kadronun önemine değinen Kuntz, çekirdek bir kadro oluştuğu takdirde takım oyununun geliştiğini ve bu durumun da direkt olarak oynanan futbola yansıdığını söyledi. Kuntz; “Ancak bir transfer mevsimindeyiz biliyorsunuz bu transferlerin sonucu nereye varacak. Yani oyuncular gittikleri yerlerde düzenli oynamaya devam edecekler mi, sakatlık gibi sorunlar olabilir. Dolayısıyla şimdiden eylül ayı maçlarıyla ilgili görüş belirtmek doğru olmaz ama o çekirdek dediğimiz kadro burada bizimle kalıyor.” dedi.

 

Milli takımın son maçlarında oyuncuların yorgunluk durumlarının eleştirilmesi hakkında da açıklamalar yapan Kuntz, oyuncuların herhangi birinin yorgun olmadığını söyledi. Milli takımın toplanmasıyla birlikte oyuncuları bir araya topladığını söyleyen Kuntz, tek tek oyunculara kimin yorgun hissettiğini sorduğunu ancak oyuncularının her birinin yorgun olmadıklarını söylediklerini belirtti. Bu nedenle milli takım üzerindeki yorgunluk eleştirilerinin son derece yersiz olduğunu söyleyen Kuntz, yorgunluk durumunun genel antrenman ya da maç performanslarında net bir şekilde ortaya çıktığını haliyle gözlerine çarpan, kaydadeğer bir yorgunluk belirtisi gösteren oyuncularının olmadığını belirtti. Öte yandan oyuncular için gerekli dinlenme programlarının uygulandığını ve yorgun oyuncuların bir an önce kendilerine gelmesi adına gerekli çalışmaların sağlandığını da sözlerine ekledi.

İzmir’de Uzun Bir Aradan Sonra Maç Oynanması

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Kuntz, önümüzdeki Litvanya maçının kadrosunda bir takım değişikliklerin meydana gelebileceğini belirtirken, bu değişikliklerin artık rotasyon olarak yorumlanmasından ziyade, daha çok deneme değişiklikleri olacağını belirtti. Kuntz konu hakkında; “Bu statta da çok özel bir atmosfer olacak. Çünkü uzun zamandır İzmir’de maç oynanmadığı için tabi ki onun da getireceği bir heyecan var. Umarım bütün oyuncular oynamaya hazırdır. Tabii bir yandan da göreceğiz, ‘herkes hazırım’ dedi ama kim gerçekten dürüst davranmış, kim yalan söylüyor, ona da bakacağız.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İMECE 2021 Yer Gözlem Uydusu Seneye Fırlatılacak

 

Milli takımın geçtiğimiz günlerde Faroe Adaları ile oynamış olduğu maç genelinde stadın boş olduğunu ancak taraftar desteğinin son derece iyi bir seviyede olduğunu söyleyen Kuntz, “Bu tarz destekler önemli, Türk kökenli taraftarlarımızın bize her yerde vereceği destek çok önemli. Ama burada ilk ateşi, ilk kıvılcımı performansıyla ve maçlara yaklaşımlarıyla bizim oyuncularımız yapmalı diye düşünüyorum. Lüksemburg maçında benim de birçok ailemden kişi ve dostlarım oradaydılar, bana fotoğraflar ulaştırdılar. Yani oradaki yaşanan hava üzerlerinde formalarını giymişler, benim arkadaşlarım hatta Türk Milli Takım formasını giymişler. Müthiş bir hava, herkesin mutluluktan uçtuğu bir ortam vardı. Hatta yaşlı insanları bu havaya sokabilmek de biraz zordur. Onların da bu coşku atmosferinin içerisine girip, ayak uydurmaları da ayrı mutluluk verir. Anlatabileceğim en komik hikayelerden bir tanesi de 4 takım arkadaşım, çarşamba günlerinde hareket olsun diye futbol oynarız. Bu arkadaşlarım da maça geldiler. Normalde bira içme adetleri var. Otelde onları ağırladık. Ben herhalde bira isterler yine diye düşünürken bir anda dördü de çay sipariş etti ve ben inanılmaz şaşırdım bu duruma.”  ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz