iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

0
iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır
iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır

Ekran kaydı iPhone’larda yerleşiktir, ancak onu kullanabilmek için ilk önce ekran kayıt düğmesinin kontrol merkezinizde olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Denetim Merkezi’ni açabilmek için, iPhone X veya sonraki bir modeliniz varsa sağ üst köşeden aşağı, iPhone 8 veya önceki bir modeliniz varsa yukarı kaydırın. Ekran görüntüsü almak dündü.

iPhone’un ekran kaydı özelliği ile en sevdiğiniz YouTube kliplerini kaydedebilir, arkadaşlarınız için eğitimler oluşturabilir ve hatta sadece birkaç dokunuşla oyun çekimlerini kaydedebilirsiniz. Bir iPhone’da nasıl ekran kaydı alacağınızı öğrenmek için bu kolay adımları izleyin.

iPhone’da Ekran Nasıl Kaydedilir?

iPhone’unuzda ekran kayıtlarını etkinleştirin

Ekranınızı kaydetmeden önce ekran kayıt özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

  1. Ayarlar uygulamasını açın ve daha sonra “Kontrol Merkezi”ne dokunmanız gerekir. “Kontrolleri Özelleştir”e dokunun.
  2. “Ekran kaydı” öğesini bulun. “Dahil Et” etiketli bölümde değil ise, yanındaki yeşil artı işaretine dokunmanız gerekir. “Dahil Et” bölümüne taşındığını görmelisiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, 2022'de OLED Ekranlı iPad'leri Tanıtabilir
iPhone Ekran Kaydı Almak
iPhone Ekran Kaydı Almak

Özelliği etkinleştirdikten sonra, ekran kaydı almak bir düğmeye basmak kadar kolaydır.

  1. Ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak iPhone’unuzda Denetim Merkezi’ni açın veya ana sayfa düğmeli iPhone’unuz var ise ekranın altından yukarı kaydırmanız gerekir.
  2. “Kaydet” düğmesine dokunun.
  3. Üç saniyelik bir geri sayımın ardından Kayıt düğmesi kırmızıya döner ve Kontrol Merkezi’ni kapatsanız bile yaptığınız her şeyi kaydeder. Sol üst köşede görüntülenen saat kırmızı olacağından, hala kayıt yaptığınızı bileceksiniz.
  4. Kaydı durdurmak için ekranın sol üst köşesindeki kırmızı zaman göstergesine ve ardından “Durdur”a dokunun. Ayrıca Kontrol Merkezi’ni açıp tekrar kayıt düğmesine dokunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz