iPhone ve iPad’de İndirilen Dosyalara Nasıl Erişilir?

0
iPhone ve iPad'de İndirilen Dosyalara Nasıl Erişilir?
iPhone ve iPad'de İndirilen Dosyalara Nasıl Erişilir?

Cihazınıza internetten sık sık dosya indiriyorsanız, rutine alışmışsınız demektir. İndirme konumunuzu belirli bir noktaya bile değiştirmiş olabilirsiniz. Ancak, iOS’ta hiç dosya indirmediyseniz, muhtemelen bu dosyaların nereye gittiğini merak ediyorsunuzdur! Burada, iPhone ve iPad’de indirilen dosyalara nasıl erişeceğinizi göstereceğiz.

Safari’de İndirmelerinize Erişin

İOS’ta tercih ettiğiniz tarayıcı olarak Safari kullanıyorsanız, indirmelerinizi almak için en kolay yer burasıdır. İndirme Yöneticisini açmak için Safari’nin araç çubuğundaki, tıpkı Mac’te olduğu gibi görünen İndirilenleri Göster düğmesine dokunun. Daha sonra açmak için dosyanızı seçebilir veya klasöründe görmek için büyütece dokunabilirsiniz.

iPhone İndirilen Dosyalara Nasıl Erişilir?
iPhone İndirilen Dosyalara Nasıl Erişilir?

İndirilenleri Göster düğmesini görmüyorsanız, Safari indirmelerinizi zaten kaldırmış olabilir. Ayarlar > Safari > İndirilenler’de Bir gün sonra, İndirme başarılı olduğunda veya Manuel olarak ayarlanabilen İndirilenleri Kaldır ayarını kontrol edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Amazon Prime Nasıl Üye Olunur?

İndirmelerinize Dosyalar Uygulamasından Erişin

iPhone ve iPad’deki indirmeleriniz varsayılan olarak Dosyalar uygulamanıza İndirilenler adlı bir klasöre gider. Dolayısıyla, indirdiklerinizi görmek için Safari’yi kullanamıyorsanız, Dosyalar > Gözat’ı açmanız ve iCloud Drive’da İndirilenler klasörünü seçmeniz yeterlidir.

Farklı bir konum seçmek için, indirilen Safari öğelerinin iOS’ta kaydedildiği yeri nasıl değiştireceğimizi gösteren eğiticimize bakın. Ayrıca ilgileniyorsanız, Mac’te Safari indirme noktasını nasıl değiştireceğinize de bir göz atın. Şimdi indirdiğiniz tüm dosya ve resimleri yakalayacak mısınız? Ve iOS’ta gelecekteki indirmeler için konumu daha uygun bir noktaya değiştirmeyi planlıyor musunuz? Bilmemize izin ver!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz