iPhone Uzaktan Kumanda Olarak Nasıl Kullanılır?

0
iPhone Uzaktan Kumanda Olarak Nasıl Kullanılır
iPhone Uzaktan Kumanda Olarak Nasıl Kullanılır

Herkese merhaba, bugün bu yazımızda size iPhone’unuzu TV’niz için uzaktan kumanda olarak nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. iPhone’unuz pek çok şey yapabilir, ancak dikkate almamış olabileceğiniz bir şey var: Doğru uygulama ile onu akıllı TV’niz için bir uzaktan kumandaya dönüştürebilirsiniz. Bu makale, bu kullanışlı özelliği kurmanın ve Netflix izlemek istediğinizde kanepenin arkasını kazmaktan kaçınmanın hızlı ve kolay bir yolunu gösterir. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Uzaktan kumandalar tavşanlardan daha hızlı çoğalıyor gibi görünüyor, ancak ihtiyacınız olduğunda etrafta asla bir tane yok. Kendinizi sık sık çılgınca bir uzaktan kumanda ararken buluyorsanız, neredeyse her zaman yanınızda olan bir cihazı düşünün: iPhone’unuz. Büyük kablo sağlayıcılarından bir dizi kullanışlı iPhone uygulaması sayesinde, çoğu kablo kutusunu doğrudan akıllı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Devam etmeden önce iPhone’u güncellemenizi öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei P50, HarmonyOS ile piyasaya sürülen ilk telefon olabilir
iPhone Uzaktan Kumanda Olarak Kullanma
iPhone Uzaktan Kumanda Olarak Kullanma

iPhone’u TV Uzaktan Kumandası Olarak Kullanma

Adım 1. iPhone ve TV’nizin veya akış cihazınızın aynı ağda olduğundan emin olun

Adım 2. Kontrol Merkezine gidin

Adım 3. AirPlay simgesini veya Uzaktan Kumandayı seçin

Adım 4. Kontrol edilecek televizyonu seçin

Mevcut televizyonlar aynı ağda olacak ve AirPlay ile uyumlu olacak. Kontrol etmek istediğiniz TV’yi seçin. Aşağıdaki ikinci resimde olduğu gibi kontrol merkezinden uzaktan kumanda düğmesine dokunduğunuzda doğrudan uzaktan kumanda seçeneklerine ulaşacaksınız. Kontrol etmek istediğiniz TV’yi seçin.

Adım 5. Televizyonunuzu kontrol edin

iPhone’unuz artık TV’niz veya akış cihazınız için de bir uzaktan kumandadır.

Umarız iPhone’u TV uzaktan kumandası olarak kullanma makalemizi beğenmişsinizdir. Android gibi Apple da iPhone’da yerleşik bir TV uzaktan kumandası sunar. Apple TV’nizi veya AirPlay 2 uzaktan kumandanızı bir sonraki sefer koltuk minderleri arasında kaybettiğinizde bu adımları izleyin. Uzaktan kumanda, iOS/ıpados Kontrol Merkezi’nde bulunabilir. Orada değilse, Ayarlar uygulamasından ekleyebilirsiniz. Telefonla aynı Wi-Fi ağında bulunan Apple TV’lerle mükemmel şekilde çalışmalıdır. Makalemizi beğendiyseniz, lütfen başkalarıyla paylaşın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Telefonumda Titreşimi Kapatamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz