iPhone kullanıcıları artık Google Fit uygulamasını kullanarak kalp ve solunum hızlarını ölçebilir

0
iphone google fit uygulaması solunum hızları ölçüyor
iphone google fit uygulaması solunum hız ölçümü

Kasım ayında Google’ın amiral gemisi akıllı telefonları Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, Google Fit uygulaması aracılığıyla kullanıcıların kalp atış hızını ve solunum hızını takip etme yeteneği kazandı. Bu teknoloji, önemli hayati bilgileri belirlemek için telefonun kamerasını ve yapay zekayı kullanır. Ve şimdi, Google aynı yeteneği iPhone’a da sunuyor.

iPhone için Google Fit, kalp atış hızı ve solunum hızı izleme desteği getiren güncellendi. Kalp atış hızı takibi, işaret parmağınızı kameranın üzerine koyduğunuzda çalışır. Google, kan akışını tahmin etmek için “parmaklarınızın rengindeki ince değişiklikleri” izlediğini söylüyor . Bu algoritma ayrıca aydınlatma, cilt tonu, yaş ve diğer faktörleri de hesaba katar. Google, özelliğin internet bağlantısı olmadığında bile çalıştığını söylüyor.

Öte yandan, solunum izleme, dakikada aldığınız nefes sayısını izlemek için ön kameradan yararlanır. Vücudunuzun ince hareketlerini izler ve ardından bilgisayarlı görme algoritmalarını kullanarak yaklaşık solunum hızınızı gösterir. Google Fit, hareket halindeyken her yerde kalp atış hızınızı ve solunum hızınızı izlemenize yardımcı olabilse de şirket, “sonuçların tıbbi amaçlar için tasarlanmadığı ve herhangi bir hastalığı veya hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Paradox, Cities Skylines 2 ve Sims Rakip Life By You'yu Duyurdu

Google Fit

iPhone’da Google Fit İle Kalp Atış Hızı ve Solunum Hızı Nasıl İzlenir?

  1. İndir iPhone’da güncellenen Google Fit uygulamasını.
  2. Google hesabınızda oturum açtıktan sonra aşağı kaydırın ve “Kalp atış hızınızı kontrol edin” ve “Solunum hızınızı kontrol edin” sağlık kartlarını kontrol edin. Bunlar görünmüyorsa, “Gözat” sekmesine gidin.
  3. “Hayati Değerler” üzerine tıklayın.
  4. Şimdi uygun seçeneği seçin: “Kalp atış hızınızı kontrol edin” veya “Solunum hızınızı kontrol edin”.
  5. Kalp atış hızını ölçerken işaret parmağınızı iPhone’un birincil kamerasının üzerine koyun. Grafiğin görünmesini bekleyin ve 30 saniye sabit tutun.
  6. Solunum hızını ölçüyorsanız iPhone’unuzu sırt desteği olan düz bir yüzeye yerleştirin. Kendinizi çerçeveye yerleştirin, böylece göğsünüz ve başınız iPhone ön kamerası tarafından görülebilir. “Başlayın” → “İleri” üzerine tıklayın. Şimdi, iPhone’unuz göğsünüzü ve başınızı takip edebiliyorsa, etrafında çerçeveler görmelisiniz. Grafiğin görünmesini bekleyin ve yarım dakika sabit tutun.
  7. Ölçüm tamamlandıktan sonra Google Fit uygulaması kalp atış hızınızı veya solunum hızınızı gösterir.
  8. Ek olarak, periyodik olarak ölçüm almanızın hatırlatılması için uyarılar ayarlayabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zamlar bitmiyor: Skoda Octavia 2021 fiyat listesi ne durumda?

Son olarak, bu ölçümlerin iPhone’unuzdaki kamera ve AI kullanılarak yapıldığını hatırlatmak isteriz. Doğru sonuçlar arıyorsanız, bu sonuçlara güvenmenizi önermeyiz. Bunun yerine, tıbbi mağazalardan özel kalp atış hızı ve solunum hızı izleme cihazları almanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz