iPhone fotoğraf atma işlemi nasıl yapılır?

0

Bu yazıda sizlere iPhone fotoğraf atma konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle, iPhone cihazlardan yine bir Apple ürünü olan macOS bilgisayarlara fotoğraf atmak oldukça basit. Çünkü Apple ekosistemini oluşturan cihazlar arasındaki uyum, takdir edersiniz ki baya bir iyi. Aşağıda hem macOS işletim sistemine sahip olmayan bilgisayarlar için hem de macOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için iPhone’dan fotoğraf atma yöntemini göstereceğiz.

iPhone’dan Windows PC’ye fotoğraf atma

iphone fotoğraf atma
 • PC’nizde iTunes’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Fotoğrafları PC’nize aktarmak için iTunes 12.5.1 veya sonraki bir sürümünün yüklü olması gerekir.
 • iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı PC’nize bir USB kablosu ile bağlayın.
 • İstenirse, parolanızı kullanarak iOS veya iPadOS aygıtınızın kilidini açın.
 • iOS veya iPadOS aygıtınızda Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? ifadesini içeren bir istem görürseniz devam etmek için Güven’e veya İzin Ver’e dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA'dan muazzam bir kara delik videosu geldi!

iTunes Windows’a nasıl yüklenir?

iTunes, Microsoft Store içinde bulunmaktadır. Başlat kısmından Microsoft Store’a girip iTunes’un en güncel versiyonunu indirebilirsiniz. Eğer Microsoft Store’a giremiyorsanız buraya tıklayarak Apple’ın kendi sitesinden indirebilirsiniz.

iPhone’dan Mac’e fotoğraf atma

iphone fotoğraf atma

Yazının başında bahsettiğimiz gibi halihazırda iPhone’dan Windows’a fotoğraf atmayı anlatmışken sıra Mac’e fotoğraf atmaya geldi. Aşağıdaki adımları takip ederek başarılı şekilde fotoğraf atma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bir USB kablosuyla Mac’inize bağlayın.
 • Bilgisayarınızda Fotoğraflar uygulamasını açın.
 • Fotoğraflar uygulamasında, bağlı aygıtınızdaki tüm fotoğrafları ve videoları içeren bir İçe Aktar ekranı gösterilir. İçe Aktar ekranı otomatik olarak görüntülenmezse Fotoğraflar kenar çubuğunda aygıtın adını tıklayın.
 • İstenirse, parolanızı kullanarak iOS veya iPadOS aygıtınızın kilidini açın. iOS veya iPadOS aygıtınızda Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? ifadesini içeren bir istem görürseniz devam etmek için Güven’e dokunun.
 • Fotoğraflarınızı nereye aktarmak istediğinizi seçin. “Şuraya aktar:” öğesinin yanındaki kutucuktan mevcut bir albümü seçebilir veya yeni bir albüm oluşturabilirsiniz.
 • İçe aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve Seçilenleri İçe Aktar’ı veya Tüm Yeni Fotoğrafları İçe Aktar’ı tıklayın.
 • İşlemin tamamlanmasını bekleyin, ardından aygıtınızın Mac’inizle olan bağlantısını kesin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları

Bu yazıda iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma, iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma programı, iPhone dan Android bilgisayara fotoğraf Atma, iPhone dan Bilgisayara Fotoğraf Atma 2020, iphone’dan bilgisayara dosya aktarma, bilgisayardan iphone’a fotoğraf atma 2020, iTunes fotoğraf aktarma konularından bahsettik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz