iPhone Adınızı ve Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

0
iPhone Adınızı ve Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?
iPhone Adınızı ve Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Farklı renklere, boyutlara, ekran türlerine ve daha fazlasına sahip bir düzineden fazla farklı iPhone modeli vardır. Apple haberlerini yakından takip etmiyorsanız, doğru iPhone adını veya türünü söylemek zor olabilir. Yardımcı olması için, iPhone’unuz açılmasa bile model adını ve numarasını nasıl kolayca öğrenebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

iPhone Modelinizin Adını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

1) Ayarlar’ı açın ve Genel’e dokunun.

2) Hakkında’ya dokunun.

3) Model Adının yanında hangi iPhone’a sahip olduğunuz belirtilir.

Lütfen iOS’un eski sürümlerinde model adını ayarlar uygulamasında göremeyeceğinizi unutmayın. Sadece model numarasını gösterecektir. Bu durumda aşağıda belirtilen yöntemleri izleyebilirsiniz.

iPhone Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?
iPhone Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

iPhone Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

2007’de piyasaya sürülen orijinal iPhone’dan 2021’de piyasaya sürülen en son iPhone 13’e kadar her iPhone’un en az bir model numarası vardır. Bu numarayı öğrendikten sonra, iPhone adınızı ve modelinizi belirlemek kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   EA Play Live 2021 22 Temmuz'da

Öncelikle, çalışan veya çalışmayan bir iPhone’da model numaranızı nasıl bulacağınızı gösterelim. Bundan sonra, daha fazla bilgi almak için model numarasını nasıl kullanacağınızı size anlatacağız.

  1. iPhone Ayarlarının içine bakın

Ayarlar uygulaması > Genel > Hakkında’ya gidin. Model Numarası’nın yanında, genellikle M, N, F veya P ile başlayan parça numarasına sahipsiniz. Her zaman A ile başlayan model numaranızı görmek için bu parça numarasına dokunun. iPhone’umun model numarası A2221.

  1. iPhone’un arkasına bakın

iPhone 7 ve önceki modellerde, model numarası iPhone’un arkasında küçük harflerle belirtilmiştir. iPhone kılıfını veya kaplamasını çıkarın ve “Model” kelimesinin yanında “A” ile başlayan bir sayı görürseniz, bu, iPhone 7 veya daha eski bir modele sahip olduğunuz anlamına gelir.

  1. iPhone SIM tepsisinin içine bakın

iPhone 8 ve sonrasında model numarası cihazın arkasında yazmıyor. Bunun yerine, SIM yuvasının içine oyulmuştur. Bunu görmek için parlak ışıkta olduğunuzdan emin olun. Ardından, SIM kart tepsisini çıkarın. Şimdi, üst tarafta belirtilen model numarasını görmek için iPhone’unuzu uygun şekilde eğin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz