Instagram Reklam Durdurma

0
235
Instagram Reklam Durdurma
Instagram Reklam Durdurma

İster Instagram üzerinden tarama yapıyor olun Hikayeler veya zaman çizelgenizde, er ya da geç “Sponsorlu” etiketli bir reklam görmeniz kaçınılmazdır. Instagram’da reklam görmeyi durdurmak veya reklam deneyiminizi onları gizleyip engelleyerek özelleştirmek istiyorsanız, bu kılavuz size yardımcı olacaktır.

Instagram Zaman Tünelinde ve Hikayelerinde Reklamlardan Nasıl Kurtulursunuz?

İşte tüm Instagram reklamlarını görmeyi durdurmanın iki yolu:

 1. Bir cep telefonu tarayıcısı kullanın

Instagram reklamlarını görmeyi bırakmanın en kolay yolu, resmi Instagram uygulaması yerine tarayıcınızda Instagram’ı kullanmaktır. Instagram’a iPhone’umun Safari tarayıcısından giriş yapın ve birkaç gün kullanın ve tarayıcıda hiç reklam görmeyeceksiniz. Ancak resmi Instagram uygulamasına geçtiğiniz anda tonlarca sponsorlu ve önerilen gönderi görmeye başlarsınız.

 1. Instagram’ı bir bilgisayarda kullanın

Ayrıca Mac’imde Chrome kullanarak Instagram’da oturum açtım ve bu da hiçbir zaman reklam doldurmadı. Bu yazıyı yazarken, bunun reklam engelleyici uzantısından kaynaklanabileceğini fark ettim. Reklam engelleyiciyi kapattım yine reklam yok. Daha sonra farklı bir hesaptan ikinci bir Chrome profilinde reklam engelleyici yüklemeden Instagram’ı kullandık ve yine de herhangi bir reklam görmedik!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, Ayarlar Menüsünü Yeniliyor ve Heyecan Verici Bir Görüntülü Mesaj Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram Reklamı Nasıl Gizlenir?

Bir reklamı beğenmediniz mi? Gizlemek için şu adımları izleyin, Instagram bir daha göstermeyecek:

 1. Bir Instagram reklamıyla karşılaştığınızda sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun.
 2. Reklamı gizle’ye dokunun.
 3. Reklamı gizlemek için bir neden seçin.
Instagram Reklam Durdurmak
Instagram Reklam Durdurmak

Bir Instagram Reklamı Nasıl Şikayet Edilir?

Normal bir reklamdan hoşlanmıyorsunuz, bu yüzden onu gizlemek istiyorsunuz. Ancak Instagram’daki bazı reklamlar dolandırıcı, yanıltıcı veya tehlikelidir. Bu durumlarda Instagram’a bildirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Bildirmek istediğiniz bir reklam için üç nokta simgesine dokunun.
 2. Reklamı şikayet et’e dokunun.
 3. Bu Instagram reklamını bildirmek için bir neden seçin. Bir Instagram reklamını şikayet etmek aynı zamanda o reklamı bir daha görmemeniz gerektiği anlamına da gelir.

Instagram’da Bir Reklam Hesabı Nasıl Engellenir?

Son olarak, bir markanın veya bireyin tüm Instagram reklamlarını (artı gönderileri ve hikayeleri) beğenmezseniz, o kişinin hesabını engelleyebilirsiniz. Bu, o hesaptan bir daha reklam görmemenizi sağlayacaktır. Reklamlarını görmeyi durdurmak için Instagram’da bir markayı nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Sponsorlu gönderide adına dokunarak reklam hesabının profiline gidin. Bunları ayrıca arayabilir veya Reklam Etkinliği bölümünde bulabilirsiniz. O markanın profil sayfasının sağ üst kısmındaki üç nokta simgesine dokunun.
 2. Engelle’yi seçin.
 3. Engelle’ye dokunun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz