iPhone 7 ne zaman çıktı? iPhone 7 çıkış tarihi

0
iPhone 7 ne zaman çıktı iPhone 7 çıkış tarihi

Teknoloji Haberleri ailesi olarak yazdığımız bu yazıda iPhone 7 ne zaman çıktı? iPhone 7 çıkış tarihi ve iPhone 7 alınır mı? konularından bahsettik.

Dünyaca ünlü akıllı telefon üreticisi Apple, iPhone serisiyle beraber akıllı telefonlara çağ atlattı. İlk defa dokunmatik ekranı ortaya atan Apple, iPhone 7 modeliyle beraber baya bir satış elde etti. Elbette ki iPhone 12 modelini karşıladığımız bugünlerde iPhone 7’nin çıkış tarihini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun yanında nispeten eski bir model olduğu için ucuz olan iPhone 7 modelini satın almak isteyenler için de bu yazı bir hayli faydalı olacak. İsterseniz iPhone 7 ne zaman çıktı? sorumuza cevap verelim.

iPhone 7 çıkış tarihi

iPhone 7 çıkış tarihi

Apple’ın en çok satanlarından biri olan iPhone 7 modeli, Apple CEO’su Tim Cook tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde ülkemizde ön satışa çıktı. Cihazın tanıtım tarihi ise 7 Eylül 2016’dır. Yani güncel tarihe baktığımızda neredeyse 5 seneye yakın bir yaşa sahip iPhone 7 modeli. Peki bu model bugün alınır mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Artık masaüstü WhatsApp'tan sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz

iPhone 7 alınır mı?

iPhone 7 alınır mı

iPhone 7, internet üzerinde 2 bin TL ile 4 bin TL arasında değişken fiyatlara sahip. Aslında bu fiyatlara piyasada Xiaomi, Huawei, Realme gibi firmaların birçok güzel modelini bulabilirsiniz. Zira 2021 yılında üretilen bir telefonla 5 yaşında bir telefonu kıyaslamak pek mantıklı olmaz. Yine de Apple telefonların stabilliğini ve kalitesini bu saydığımız cihazlarda bulmanız biraz zor olabilir.

Eğer bütçeniz varsa ve iPhone almak istiyorsanız alabilirsiniz. Ancak iOS 16 ve iOS 17 güncellemeleri geldiği zaman muhtemelen bu cihaz muaf tutulacak. Elbette ki güncelleme alıp almayacağı tam olarak kesin değil. İyice inceleyin ve iyice tartın. Hangisi taraf daha ağır basıyorsa tercihinizi o taraftan yapın.

Apple nedir?

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer Inc., merkezi Cupertino’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirket.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Duruma Video Ekleme Resimli Anlatım

Yazımızın içinde iPhone 7 çıkış yılı, iPhone 7 Plus çıkış yılı, iPhone 7 çıkış tarihi Türkiye, iPhone 7 çıkış tarihi ve fiyatı, iphone 7 ne zaman çıktı türkiye’de, iPhone 7 Plus çıkış tarihi konuları geçmektedir.

Bu yazı ilginizi çektiyse iPhone 6 ne zaman çıktı? – Tekno Bilim Adamı (teknobilimadami.com) adlı yazımızı da beğenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz