iPhone 14 özelliği, kullanıcıları yükseltmeye teşvik edebilir

0
iPhone 14 özelliği, kullanıcıları yükseltmeye teşvik edebilir
iPhone 14 özelliği, kullanıcıları yükseltmeye teşvik edebilir

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Apple’ın muhtemelen iPhone 14 serisi olarak adlandırılan yeni bir akıllı telefon serisini 2022 sonbaharında piyasaya süreceği bir sır değil. Bir süredir yaklaşan 2022 iPhone modelleri hakkında sızıntılar ve dedikodular alıyoruz. Tedarik zincirindeki gecikmeler, Eylül 2022’de yeni iPhone 14 serisini alabiliriz.

Sızdırılan bilgiler sayesinde, Apple’ın 2022 amiral gemisi akıllı telefonunun nasıl şekilleneceği hakkında şimdiden oldukça iyi bir fikre sahibiz. Özellikle Pro modellerinin, son nesilde bazı büyük yükseltmeler aldığı söyleniyor. 48 MP birincil kamera, ön taraftaki delik + hap şeklindeki oyuk ve hatta yeni A16 Bionic yonga seti gibi özellikler muhtemelen yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerine geliyor.

Öte yandan, Apple’ın bu yıl Pro olmayan iki iPhone 14 modeli için başka planları var gibi görünüyor. Her şeyden önce, şirketin bu yıl yeni bir 6.7 inç Max modeli için mini modeli bırakması bekleniyor. Mini iPhone serisi, hem iPhone 12 mini hem de iPhone 13 mini’nin satışları oldukça ezici olduğu için Apple için işe yaramadı. Görünüşe göre şirket şimdi 5.4 inçlik varyantı bırakmaya ve yaklaşan yeni iPhone modellerini yalnızca 6.1 inç ve 6.7 inç olmak üzere iki ekran konfigürasyonunda piyasaya sürmeye karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Elektrikli Audi E-Tron GT Tanıtıldı !

iPhone 14 ve 14 Maksimum Özellikler Sızıntısı

Ancak, yeni 6.7 inçlik model dışında, temel iPhone 14 modellerinde pek fazla yükseltme beklenmiyor. Birkaç rapor, temel iPhone 14 modellerinin son nesil A15 Bionic yongasıyla sınırlı olacağını ve yalnızca Pro modellerinin yeni 4nm düğüm işlemi tabanlı A16 yongasını alacağını öne sürdü. Ek olarak, temel modellerin 12MP kamera sensörüne ve aynı eski tasarımın önünde bir çentik ile sabitlenmesi bekleniyor.

iPhone 14 özelliği
iPhone 14 özelliği

Durum buysa, iPhone 14 ve 14 Max, özellikle modeller öncekinden kökten farklı değilse, Apple için zor bir satış olabilir. Neredeyse tüm alanlarda (ekran, çip, kamera) yükseltmelerle gelen ve genellikle Pro olmayan modellerden yalnızca birkaç 100 $ daha pahalı olan Pro modelleriyle, Apple’ın iPhone 13 ve iPhone’u ayırt etmesi çok daha önemli hale gelebilir.  Twitter tipster @Shadow_Leak’ten yeni bir sızıntı tam da bunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S21 Ultra'nın tüm özellikleri belli oldu!

@Shadow_Leak, sızıntı topluluğunda henüz kurulmadı, ancak geçmişte doğru bilgiler sağlamayı başardı. Sızıntı yapan kişi şimdi Apple’ın iPhone 14 serisi ile ilk kez temel modellerde yüksek yenileme hızına sahip ekranlar göndereceğini iddia ediyor. iPhone 14’ün ProMotion desteğiyle geleceğini iddia ediyor. Bir dizi tweet’te Sam, daha büyük iPhone 14 Max’in 90Hz ekranla geleceğini, daha küçük vanilyalı iPhone 14 modelinin ise 120Hz’e kadar ekrana sahip olabileceğini belirtiyor. Sızıntıya göre Apple, vanilyalı iPhone 14 modeli için yenileme hızına (90Hz ile 120Hz arasında) henüz karar vermedi, ancak kesinlikle önceki nesil iPhone’larda bulunan 60Hz’den daha yüksek olurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz