iPhone 13 için Ön Tasarım Bilgileri Sızdırıldı

0

iPhone 13 serisi için Eylül ayı gelmeden, hem beklentiler hem de birçok sızıntı gelmeye başladı. Apple her sene özellik ve tasarımsal olarak kullanıcıları farklı boyutlara çıkarmaya çalışsa da kullanıcıların bu konuda daha farklı beklentilerin çizgileri içerisinde gelgitler oluşmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 için maket ve ekran özellikleri bakımından çıkan detaylar ile birlikte heyecan artmıştı. Bu sefer tasarımsal olarak beklenen detaylar ortaya çıktı. Önceki modellere göre cihazların kalınlığı değişeceği ve kameranın belli detaylarında farklı değişimlerin olacağı açıklandı.

apple-13-ön tasarım-bilgileri-sizdirildi
apple-13-ön tasarım-bilgileri-sizdirildi

Yeni Modeller Kalın Geliyor

Yeni iPhone 13 ve 13 Pro modellerinin iPhone 12 modellerine kıyasla 0,17 mm’lik bir artış yaşayacağı ve bu artış ile birlikte 7,57 mm kalınlığa sahip olacağı beklenmektedir. Diğer bir değişiklik ise kameranın çıkıntıları ile birlikte olacak. Yapılan değişiklikler ile birlikte iPhone 13 Pro modelinde bir takım değişiklikler göze çarpacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, şarj cihazı ve kulaklığı tüm cihazları için kaldırabilir.

İPhone 12 ve 12 Pro, 1,5 mm ila 1,7 mm aralığında kamera çıkıntılarına sahip olacak. iPhone 13 daha kalın bir 2,51 mm kamera çıkıntısına sahip konumda olacak. Yeni iPhone modellerinin içerisinde olacak lensler biraz daha fazla çıkıntıya sahip olacak. iPhone 12 modellerinde yer alan tek tek ortaya çıkan lenslerden ziyade iPhone 13 ailesinde 2020 iPad Pro benzerliği yer almış olacak.

Apple daha kalın bir kamera çıkıntısına ek olarak, kamera çıkıntısının genel boyutunu değiştiriyor. Bu da önümüzdeki aylarda çıkacak olan iPhone 13’ün daha farklı tasarımla günümüze geleceğini işaret ediyor. Apple tarafından yapılacak lansman merakla beklenirken ortaya çıkacak olan yeni nesil ürünlerin özelliklerini beklemek de ayrı bir heyecan verici oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz