iOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir

0
11
iOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir
iOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, iOS güncelleme indirmesi nasıl engellenir, oldukça basit bir cevapla halledilecek bir sorun olacaktır. Güncellemenin ne zaman geldiği bu aşamada önemli olacaktır. Kimi zaman güncelleme yarıda kesilip, Wi-Fi kısmının aktif olmadığı zamanlarda başlıyor olabiliyor. Bunun engellenmesi ise oldukça basit bir şekilde mümkün olacaktır.

iOS güncelleme indirmesinin nasıl engelleneceğinden sayesinde sizlere bu durumdan nasıl kurtulabileceğinizden söz edeceğiz. Özellikle de birkaç adım sayesinde bu kolay işlemin nasıl halledileceğinden bahsedeceğiz. Bu sayede olur olmadık yerlerde güncelleme geldiğinde dahi telefonunuz otomatik bir güncelleme başlatmayacaktır. Tamamen sizler kendiniz ayarlayacaksınız ve ne zaman isterseniz o zaman bir güncelleme söz konusu olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'de Telefon Pazarı Artışı Yaşanıyor
iOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir
iOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir

iOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir

iOS sürekli olarak güncellenen bir yazılım olarak karşımıza çıkacaktır. Bu yüzden de her sürümünde, eğer telefonunuz yeni modellerden ise, sizlere güncelleme bilgisi verecektir. Fakat sizler tam da o anda güncellemek istemiyor olabilirsiniz ya da Wi-Fi noktasında olmayabilirsiniz. Bunu engelleyebilmek adına sizlere küçük bir yoldan bahsedeceğiz. Bu yöntem sayesinde sadece güncelleme geldiği zaman sizler konu hakkında bilgi sahibi olup indireceksiniz. Şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme> Otomatik Güncellemeler>iOS Güncellemelerini İndir butonunu pasif hale getirin ve artık indirme sadece manuel şekilde olacaktır.

iOS Otomatik Güncellemeleri Açma ve Kapatma

iOS güncellemesi ve aynı zamanda yeni sürümleri indirmesi oldukça ani bir şekilde karşımıza çıkar. Bunu engellemek adına da sizlere yukarıda nasıl yapacağınızdan söz ettik. iOS otomatik güncellemeleri açma ve kapatma sayesinde de oldukça basit bir şekilde diğer uygulamalardaki güncellemeleri engelleyebilirsiniz. Bunun için ise şu adımları izlemelisiniz:

  • Telefonunuzdan ayarlar kısmına ilerleyin.
  • Sonrasında ise; “Adınız” kısmına tıklayın.
  • Ardından ise güncellemeleri açın veya kapatın seçeneğini kolaylıkla kullanabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo iQOO Neo5 tanıtım tarihi belli oldu!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz