iOS 17 güncellemelerinin görsellerde ortaya çıktığı iddia ediliyor

0
iOS 17 güncellemelerinin görsellerde ortaya çıktığı iddia ediliyor
iOS 17 güncellemelerinin görsellerde ortaya çıktığı iddia ediliyor

iOS 17’nin Haziran ayında WWDC’de duyurulmasından önce, Apple’ın Cüzdan uygulaması, Sağlık uygulaması ve duvar kağıdı seçici arayüzünde değişiklikler planladığına dair söylentiler ortaya çıktı. iOS 17 bizzat gördüğünü iddia eden bir kaynaktan gelen yeni bir dizi konsept, bu uygulamaların yeniden tasarımlarının neye benzediğini görselleştirmeye çalışıyor…

Yeni Uygulama Tasarımlarının iOS 17’de Geleceği Bildiriliyor

Hemen belirtelim ki, bu söylentiye şüpheyle yaklaşıyoruz. Sızıntının kaynağı Twitter’daki @analyst941 adlı kullanıcıdır ve bu kullanıcının doğru iOS sızıntıları konusunda uzun vadeli bir geçmişi bulunmamaktadır. Bununla birlikte, iPhone 14 Pro’nun Dinamik Adası’nın bazı ayrıntılarını piyasaya sürülmeden önce doğru bir şekilde tahmin ettiler.

Kaynak, yeni Cüzdan uygulaması, yeni Sağlık uygulaması ve iPhone’unuzun duvar kağıdını özelleştirmek için yenilenmiş arayüz de dahil olmak üzere iOS 17’nin çeşitli yönlerini bizzat gördüğünü iddia ediyor. Kaynak bu bilgilerle, bu yeni tasarımların neye benzeyeceğini görselleştiren bir dizi konsept oluşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?
iOS 17 güncellemesi
iOS 17 güncellemesi

Yeni Cüzdan uygulamasının, arama işlevselliği ve kartlarınız ile havayolu biniş kartları gibi diğer kartlarınız için ayrı sekmeler sunan güncellenmiş bir arayüze sahip olacağı söyleniyor. iOS 17’nin ayrıca Cüzdan uygulamasına “Nakit”, “Anahtarlar”, “Kimlikler” ve “Siparişler” için özel sekmeler içeren bir alt gezinme çubuğu ekleyeceği bildiriliyor. Bloomberg’den Mark Gurman daha önce Apple’ın iOS 17’de yeni bir tasarım ve yeni özelliklerle Cüzdan uygulamasını elden geçirmeyi planladığını bildirmişti.

Yeni Sağlık uygulamasının, uygulamanın “Favoriler” sekmesi için yenilenmiş bir arayüze sahip olacağı bildiriliyor. Yeni tasarımın, uygulamayı aşağı kaydırmak zorunda kalmadan ek ölçümleri görmenize olanak tanıyan daha küçük kare şekilli kutucuklar kullanacağı iddia ediliyor. Son olarak, Apple’ın iPhone’un duvar kağıdını değiştirme ve özelleştirme sürecini de elden geçirmeyi planladığı bildiriliyor. Kaynak şöyle diyor:

  • Tüm yeni Izgara görünümü aynı anda 9’dan fazla duvar kağıdını görüntüler.
  • Izgara görünümünde duvar kağıtlarını hızlıca silin.
  • Izgara görünümünde duvar kağıtlarının sırasını yeniden düzenleyin.
  • Tek görünümde yukarı kaydırarak duvar kağıtlarını paylaşın veya çoğaltın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter Spaces yakında masaüstüne geliyor

Analyst941 kaynağı bu kavramları Twitter’da paylaştı. Yine de bu söylentiye şimdilik şüpheyle yaklaşıyoruz. Apple, watchOS, iPadOS, macOS ve tvOS güncellemelerinin yanı sıra iOS 17 Haziran ayında WWDC’de resmi olarak tanıtacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz