GPU’lar bu hafta iş ortaklarına gönderilirken Nvidia RTX 4060 Ti lansmanı yaklaşıyor

0
GPU'lar bu hafta iş ortaklarına gönderilirken Nvidia RTX 4060 Ti lansmanı yaklaşıyor
GPU'lar bu hafta iş ortaklarına gönderilirken Nvidia RTX 4060 Ti lansmanı yaklaşıyor

Nvidia’nın RTX 4060 Ti’si, iş ortaklarının GPU’ları 5 Mayıs’ta alacağı ve “Mayıs sonu” lansmanına hazırlandığı söylentileriyle, görünüşte yakın bir lansman için hazırlanıyor.

Team Green daha uygun fiyatlı iki ekran kartını piyasaya sürmeye hazırlanırken Nvidia RTX 4060 Ti’nin sızıntıları durmak bilmiyor. RTX 4060 ve 4060 Ti, RTX 40 serisi serisinde uygun bir fiyat noktası sunan ilk GPU’lar olacak ve aynı zamanda zayıf PC bağlantı noktalarında performansı dengelemek için modcular arasında popüler olduğunu kanıtlayan Nvidia’nın DLSS 3’ünü de kullanabilecek.

Videocardz, sitede yayınlanan sızdırılmış bir belgede RTX 4060 Ti’nin 5 Mayıs gibi erken bir tarihte ortaklara gönderileceğini iddia ediyor. Bu muhtemelen Nvidia’nın kendisinden sızdırılmıştır. İlginç bir şekilde, belgede ürün duyurusu için geçici bir tarih ve resmi bir lansman tarihi de belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni MacBook Air, 2022'nin ikinci yarısında gelebilir
Nvidia RTX 4060 Ti lansmanı
Nvidia RTX 4060 Ti lansmanı

Henüz Kesin Fiyatlandırma Detayları Yok

Nvidia RTX 4060 Ti’nin henüz kesin bir lansman tarihi yok, çünkü ekonomik bileşenlerin kullanımı ve muhtemelen daha az PCIe şeridi, muhtemelen tüketiciye aktarılacak büyük tasarruflar olduğu anlamına gelebilir. Daha geçen hafta gözümüz RTX 4060 Ti’nin üzerindeydi. Tüm işaretler Computex 2023 civarında bir duyuruya işaret ediyor.

Ekran kartının Team Green’in başlangıçta öngördüğünden daha düşük bir fiyatla piyasaya sürüleceğine dair haberlerin ardından RTX 4060 Ti’nin 450 dolar civarında bir fiyatla piyasaya sürüleceğini tahmin ediyoruz. Bu aynı zamanda RTX 4060’ın 400$ ya da daha düşük bir fiyatla piyasaya sürülmesi için bir miktar nefes alma alanı sağlayacaktır. Ne yazık ki RTX 4060 Ti’nin RTX 3060 Ti ile aynı fiyattan piyasaya sürülmeyeceğini düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Ücretli Mi Olacak

Grafik kartının sadece 8GB GDDR6 RAM’e ek olarak 4352 CUDA çekirdeği ile donatılması bekleniyor. AMD’nin de belirttiği gibi GPU’da daha fazla RAM görmek isterdik. Yine de bunun bir yararı, RTX 4060 Ti’nin toplamda yalnızca 160W güce ihtiyaç duyması olabilir. Bu da GPU’nun tek 8 pinli varyantlarını görebileceğimiz anlamına geliyor ki bu da onu bütçe bilincine sahip üreticiler için iyi bir rakip haline getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz