iOS 16’da Siri ile Aramayı Kapatma

0
iOS 16'da Siri ile Aramayı Kapatma
iOS 16'da Siri ile Aramayı Kapatma

Bu makale, iOS 16’da Apple Siri ile Aramayı Kapatma hakkındadır. Siri’nin aramayı kapatma özelliği, Apple’ın platformlarındaki erişilebilirlik geliştirmelerinin bir parçasıdır. Kırmızı çağrı düğmesine dokunmayı zor bulabilecek motor veya hareket sorunları olan kişilere yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da, herkes kullanabilir. Varsayılan olarak devre dışıdır, ancak ayarlardan etkinleştirebilirsiniz. Siri ile bir FaceTime veya telefon görüşmesini sonlandırmak için “Hey Siri, telefonu kapat” gibi bir şey söylemeniz yeterlidir; güvenilir dijital yardımcınız tam olarak bunu yapacaktır.

Artık Siri’den hoparlörünüzü etkilemeden aramayı sizin için kapatmasını isteyebilirsiniz. Siri, hem telefon hem de FaceTime aramalarını sonlandırabilir. Ancak tek uyarı, aramanın diğer ucundaki kişilerin Siri’den aramayı bırakmasını istediğinizi duyabilmesidir. iOS 16 genel Beta sonunda bunu değiştiriyor. Ancak bunun sorun olmayacağı aramalar için nihayet tamamen eller serbest bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix Abonelik Fiyatlarını Yeniden Artırabilir

Kullanıcılar artık “Hey Siri, kapat” gibi ifadeler söyleyerek Siri’den aramaları bitirmesini isteyebilir ve sanal asistan aramayı kullanıcı için kapatır. iOS 16’da pek çok yeni özellik var. Siri Arama Kapatma özelliği, cihazında eller serbest konuşmak veya aramalar için AirPods kullanmak isteyenler için çok kullanışlıdır. Siri Aramayı Kapatma özelliği, iOS 16 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran iPhone 11 veya sonraki cihazlarda kullanılabilir. Devam etmeden önce iPhone’u güncellemenizi öneririz.

iOS 16'da Apple Siri ile Arama Nasıl Kapatılır
iOS 16’da Apple Siri ile Arama Nasıl Kapatılır

iOS 16’da Apple Siri ile Arama Nasıl Kapatılır?

Ayarlar Uygulamasından ‘Siri Çağrı Kapatma’ Özelliğini Etkinleştirin ve Kullanın

Siri’den aramalarınızı kapatmasını istemeye başlamadan önce, varsayılan olarak kapalı olduğundan bu özelliği Ayarlar Uygulamasından etkinleştirmeniz gerekir.

Adım 1: İlk olarak, ana ekrandan veya cihazınızın uygulama kitaplığından Ayarlar uygulamasına gidin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Rusya, ABD ile uzay işbirliğini 2030'a kadar genişletiyor

Adım 2: Ardından, devam etmek için listeden ‘ Siri ve Ara ‘ sekmesini bulun ve dokunun.

Adım 3: Ardından, devam etmek için ‘ Siri Çağrı Kapatma ‘ seçeneğine dokunun.

Adım 4: Bundan sonra, özelliği açmak için ‘ Açık ‘ konumuna getirmek için sayfada bulunan geçiş anahtarına dokunun.

Adım 5: ‘ Siri Kapatma ‘ özelliği, geleneksel yöntemin aksine, yalnızca sesli komutla sonlandırmanıza izin vererek eller serbest arama deneyimini bir adım öteye taşımanıza olanak tanır. Şimdi, bir dahaki sefere FaceTime veya telefon görüşmesi yaptığınızda, Siri’nin teklifinizi yapmasına izin verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz