iOS 14.4.1 önemli güvenlik güncellemesini içeriyor

0
16

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Apple, iOS 14 ve iPadOS 14 için yeni bir güncelleme yayınladı ve kullanıcılar, hangisinin kendileri için geçerliyse mümkün olan en kısa sürede indirmeye öncelik vermesi gerekiyor. Güncelleme, yazılım sürümü iOS 14.4.1, Apple’ın Safari web tarayıcısını etkileyen bir hatayı geçersiz kılar.

Apple, Apple güvenlik güncellemeleri web sayfasında güvenlik açığı hakkında biraz ek bilgi sağlar. Apple, özellikle saldırganların “keyfi kod yürütme” gerçekleştirmek için “kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğini” potansiyel olarak kullanmalarına izin veren bir kusur olduğunu söylüyor.

Apple, güncellemenin ayrıca bir “bellek bozulması sorununu ve iyileştirilmiş doğrulama ile” iyileştirdiğini belirtiyor.

Güvenlik Açığının Düzeltilmesi

Bu Safari güvenlik açığının eyleme geçirilip geçirilmediğini ve saldırganlar tarafından vahşi ortamda istismar edilip edilmediğini açıklamıyor. Basitçe Apple veya yazılım sürümlerini rutin olarak izleyen siber güvenlik uzmanlarından biri bu kusuru keşfetti ve bir bilgisayar korsanı tarafından kullanılmadan önce Apple’ı uyardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram arama geçmişi silme işlemi - 2021

Apple, tam da bu nedenle, bu hataları keşfeden güvenlik araştırmacılarına 1 milyon doları aşabilen ödüller sunarak ve varlıkları konusunda Apple’ı uyaran bir böcek ödülü sunuyor. Bu, güvenlik kusurlarını belirtmek için ağır bir ödül gibi görünse de, bu kusurların halka açık bir üründe bulunmasının potansiyel tehlikesi, Apple’ın parasını faydalı bir şekilde kullanması için yeterlidir.

iOS 14.4.1 sürüm durumu için, belirsiz bir ifadeyle, “Bu güncelleme önemli güvenlik güncellemeleri sağlar ve tüm kullanıcılar için önerilir.” belirtiyor.

Yazılım güncellemesinde önemli özellik değişiklikleri yoktur. Ancak, kullanıcıların uzaktan kod yürütme yapmak isteyen bilgisayar korsanları tarafından potansiyel olarak hedef alınmasını engellerse, kesinlikle değerli bir güncellemedir.

Yüklemek için Ayarlar uygulamanız> Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Güncellemek için İndir ve Kur’a dokunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, AI destekli 'Gürültü Önleme' özelliğini Skype'a getiriyor
iOS 14.4.1
iOS 14.4.1

iOS 14.5 Yakında Geliyor

Daha dikkat çekici iOS ve iPadOS güncellemesi, yakında çıkacak olan iOS 14.5’tir. Bu sürümle yapılan güncellemeler, yeni bir sıfır tıklama önleyici saldırı güvenlik önlemi , varsayılan müzik çaları kontrol etme , bir maske takarken iPhone’unuzun kilidini açma, 200’den fazla yeni emoji, uygulama izleme şeffaflığı ve daha fazlasını içerecek.

Apple, iOS ve iPadOS 14.5’in tam olarak ne zaman gönderileceğini henüz açıklamadı. Bununla birlikte, görünüşte tek bir güvenlik hatasını düzeltmek için yazılım sürümü 14.4.1’i yayınladığı göz önüne alındığında, Apple’ın ipucunu almaya ve indirdiğinizden emin olmaya değer. Sadece birkaç dakikanızı alacak olsa da, bunu yapmamanın olası sonuçları sizi çok daha uzun süre olumsuz etkileyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz