Yurt Dışına Para Transferi

0
20
Yurt Dışına Para Transferi
Yurt Dışına Para Transferi

Herkese merhaba! Yurt Dışına Para Transferi konusuna değiniyor olacağız. Son zamanlarda para transferleri konusunda oldukça fazla bilgi dolaşıyor. Bu sadece yurt dışı için değil, aynı zamanda yurt içinde de geçerlidir. Eğer bir yakınınız yurt dışında ise ve aynı zamanda ona bir para ihtiyacını gidermek istiyorsanız, artık bunun çok kolay yollarının olduğundan söz edebiliriz.

içindekiler

Yurt dışı transferleri oldukça güçlü bir sürecin habercisi olacaktır. Özellikle de orada olan bir yakınınıza para göndermek, her zaman için bilinen bir yöntem olmayarak karşımıza çıkacaktır. Dolayısıyla sizlere en kolay şekilde nasıl bir para transferi gerçekleştirebiliyor olacağınızdan söz edeceğiz.

Yurt Dışına Para Transferi
Yurt Dışına Para Transferi

Transferwise ile Yurt Dışına Para Gönderme

Yurt dışına para gönderme konusunda aslında çok fazla bilgiye ihtiyacınız olmayacaktır. Özellikle de Transferwise konusunda bu bilgilere ihtiyaç olmayacaktır. Peki bu para transferinin avantajları nelerdir, şöyle sıralayalım:

  • Transfer masrafı çoğu banka için geçeli olmaktadır. Dolayısıyla burada yatırılan miktara göre, en şeffaf şekilde ne kadar komisyon kesildiğini göreceksiniz.
  • Çok hızlı bir şekilde transfer gerçekleştirebilirsiniz. Paranın geçiş süresi en fazla 2 iş günü olacaktır.
  • Kur farkından dolayı kimi zaman para kaybedebiliyorsunuz. Bu transfer işlemi sayesinde kur farkından herhangi bir kayıp yaşamayacaksınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nüfus Cüzdanı Randevu İptal Etme

Transferwise üzerine tıklayarak, sadece IBAN bilgisi ile kolayca para gönderebilirsiniz.

Western Union

Para transferi konusunda en çok kullanılan yöntemlerden birisi ise Western Union olarak karşımıza çıkacaktır. Bu uygulama sayesinde de kolaylıkla para gönderebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gerekecek ki, komisyon ücretleri oldukça yüksek olacaktır. PTT gibi yaygın yerlerden kolaylıkla ve en hızlı şekilde para gönderimi sağlayabilirsiniz. Fakat bahsettiğimiz üzere, komisyon oranlarının yüksek olması, daha az tercih edilmesine neden olmuştur.

SHIFT ile Para Gönderme

Aslında yurt içinde para göndermek kadar kolay olacaktır. Fakat burada da aracı bankalar komisyon kesmektedir. Buradaki bir bankadan ya da mobil üzerinden gönderdiğiniz para, yurt dışındaki muhbir banka hesabına düşer. Bu banka ise kişinin yurt dışında bulunan bankasına gönderir. Buradaki komisyon ise Türkiye’de bulunan bankaya ödenir. Shift ile para göndermenin avantajı ise, meblağ yükseldikçe komisyonun düşmesi olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz