Instagram’dan sonra TikTok ücretli abonelikleri test etmeye başladı

0
tiktok ücretli abonelik
tiktok ücretli abonelik

Instagram kısa süre önce platformunda ücretli abonelikleri test etmeye başladı. Ve görünüşe göre TikTok, Adam Mosseri’nin platformuna katılan bir sonraki kişi olacak. The Information’ın bir raporuna göre TikTok, içerik oluşturucuların içerikleri için para alma veya basit bir ifadeyle aylık abonelik satın alma seçeneğini araştırıyor.

TikTok, şu anda kaç yaratıcının test ettiğini, ödeme yapısını veya yaratıcının kazancından komisyon almayı planlayıp planlamadığını söylemedi. Şirket yaptığı açıklamada, “test edilmekte olan konsept” ve “her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünmek” olduğunu söyledi.

ücretli abonelikleri

Ayrıca ücretli abonelik modelinin uygulamada nasıl çalışacağı da belli değil. TikTok’un “Sizin İçin” sayfası, izleyicinin abone olmadığı diğer içerik oluşturuculara dayalı videolar gösteren sayfadır. Videoları, izleyicinin beğenisi ve diğerleri gibi birçok faktöre dayalı olarak gösterir. Bu sayfa, TikTok içerik oluşturucularının kullanıcılara ulaşmasına ve esasen onları abonelere dönüştürmesine olanak tanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   M1 Çipinde Güvenlik Açığı Bulundu, Ancak Muhtemelen Zararsız

Bununla birlikte, bir içerik oluşturucu video izlemek için bir abonelik ücreti almayı seçerse, videoların Sizin İçin sayfasında gösterilmemesi muhtemeldir. Bununla birlikte, yaratıcının tüm normal içeriği abonelere ve abone olmayanlara gösterirken ücretli abonelere ek içerik göstermesine izin verilebilir. İçerik oluşturuculardan ‘özel’ içerik izlemek için TikTok’un ücret almaya başlamasıyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz