Instagram’da Arşivlenmiş Gönderiler Nasıl Görüntülenir?

0
Instagram'da Arşivlenmiş Gönderiler Nasıl Görüntülenir
Instagram'da Arşivlenmiş Gönderiler Nasıl Görüntülenir

Çoğu insan gibiyseniz, Instagram’da artık kimsenin görmesini istemediğiniz birkaç gönderi var. Belki de hayatında unutmayı tercih ettiğin bir dönemdendirler ya da belki çok gurur verici değillerdir. Neyse ki Instagram, arşiv özelliği sayesinde bu gönderileri silmeden görünümden gizlemeyi kolaylaştırıyor. Peki ya bu görüntüleri ve videoları daha sonra tekrar ziyaret etmek isterseniz? Bu yazımızda size Instagram’da arşivlenmiş gönderileri nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz.

Instagram Gönderilerini Arşivlemek Ne İşe Yarar?

Instagram’da bir gönderiyi arşivlediğinizde, gönderi artık profilinizde görünmez. Ancak gönderi silinmez ve istediğiniz zaman arşivinize giderek görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca gönderiyi arşivden çıkarmayı da seçebilirsiniz; bu, onu profilinizde tekrar görünür hale getirecektir.

Instagram’da aktifseniz, bir fotoğrafı yalnızca özenle seçilmiş özet akışınıza uymadığı için akışınızdan gizlemek zorunda kalmış olabilirsiniz. Ancak bir fotoğrafın feed’inize sığmaması, onu tutmak istemediğiniz anlamına gelmez. Arşiv özelliği, bu gönderileri silmek zorunda kalmadan gizlemenize olanak tanır. Gönderiyi duygusal nedenlerle saklamak istiyorsanız bu yararlı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnstagram Dondurma
Instagram Arşivlenmiş Gönderiler
Instagram Arşivlenmiş Gönderiler

Instagram’da Arşivlenmiş Gönderilerinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Arşiv özelliği yalnızca Instagram’ın mobil sürümünde mevcuttur, bu nedenle arşivlenmiş gönderilerinizi görüntülemek için Instagram uygulamasını kullanmanız gerekir. Bununla birlikte, gramda arşivlediğiniz gönderileri nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

  1. Instagram uygulamasını açın ve akıllı telefonunuza gidin.
  2. Profilinize gidin.
  3. Bir menüyü ortaya çıkarmak için hamburger simgesine dokunun.
  4. Arşiv’i seçin.
  5. Hikayeler, Gönderi ve Canlı arşiviniz için sekmeler arasında gezinmek için aşağıyı gösteren oka dokunun.

Diğer Kullanıcılar Arşivlediğiniz Gönderileri Görebilir Mi?

Bir gönderiyi arşivlediğinizde, yalnızca siz görebilirsiniz. Fotoğrafta etiketlenenler bile göremez. Birinin arşivlenmiş bir gönderiyi görmesinin tek yolu, onu arşivden çıkarmanızdır.

Instagram’ınıza Kolayca Erişin

Instagram arşiv özelliği, gönderileri silmeden gizlemeyi kolaylaştırır. Hangi menülere erişeceğinizi bildiğiniz sürece onları tekrar ziyaret etmek de kolaydır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz