Instagram Logo Tasarım Programları

0
36
Instagram Logo Tasarım Programları

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere instagram logo tasarım programlarından bahsedeceğiz.

Instagram içerisinde firmaların da tanıtım ve pazarlama işlemlerini gerçekleştirmek adına varlık göstermesinden ötürü logolara her zaman gerek duyulmaktadır. Logolar firmalar hakkında ilk izlenimi veren görsel ögeler olarak adlandırılmaktadır. Bundan dolayı logo üretimi esansında firmaların tanıtılması ve içeriğinin de etkili bir biçimde yansıtılmasına dair bir yol izlenmelidir.

Logo, işlerin ne şekilde gerçekleşebileceğini gösteren tasarımlardan bir tanesi olabilmektedir. Bu konuda profesyonel olarak destek almak kadar kişilerin kendi başlarına özgün bir tasarımı ortaya koymaları da gerekmektedir. Instagram odaklı olarak da firmaların bu şekilde hareket etmelerinin her zaman daha fazla kullanıcıya sahip olabilmeleri gibi bir durum kendini gösterebilecek yapıda olmaktadır. Bu konuda ücretsiz bir biçimde destek veren programlar da yer almaktadır.

  1. Logaster

Logaster en yaygın biçimde kullanılan logo tasarım ögelerinden bir tanesi olarak görülmektedir. Tamamen ücretsiz bir kullanımı sunmasının yanı sıra Türkçe desteğini vermesi de bu uygulamanın diğerlerinden ayrılmasını sağlayan bir neden olarak dikkat çekebiliyor. Logaster sadece logo tasarımıyla sınırlı kalmamakla beraber kartvizit, antetli kağıt ve zarf gibi çeşitli ürünlerin içereceği baskıları da tasarlama konusunda devreye girebiliyor.

logaster-logo tasarimi
Instagram Logo Tasarım Programları

Logaster içerisinde yer alan logo tasarım kısmı içerisinde 14 adım izleyerek logoları meydana getirmek söz konusu olabilmektedir. Logoyu indirdikten sonra da küçük boyutlarını ücretsiz olarak indirebilmek de mümkün olabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Beğeni Siteleri
İlginizi Çekebilir: Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Çözümü 
  1. Shopify Online Logo Maker

Shopify Logo Maker ile beraber saniyeler içerisinde logo oluşturmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da basit bir işleyişe sahip olduğundan ötürü herhangi bir beceriye gerek olmadığını da gösterebilmektedir.

shopify-logo-maker
Shopify Logo Maker

Küçük işletmelerin ya da online biçimde hareket eden kuruluşların Shopify kütüphanesinden faydalanabilmeleri de mümkün olmaktadır. Böylelikle kendilerine has en güzel tasarımlara da yer verebilmektedirler. Aynı zamanda da bu kütüphanenin aktif olarak güncellendiği de görülebilmektedir.

Shopify tarafından verilen desteğin olumsuz bir yanı da bulunmaktadır. Fikri tam olarak yansıtamama ve gerekli müdahalelerde bulunamama gibi durumlar burada ortaya çıkabiliyor. Özel dokunuşlar yapılmamasından ötürü farklı kuruluşlarla aynı logoya sahip olma riskini de ortaya çıkaran bir durum olabiliyor.

  1. Logo Maker, Ucraft – Logo tasarım Programı

Ucraft logo aracı dahilinde hareket edecek olan kişilerin ücretsiz bir hizmetle karşılaşacakları söz konusudur. Ekranda yer alan komut seçeneklerine dayalı olarak hareket etmekle beraber basit bir biçimde logo meydana getirmek mümkün olmaktadır. Ancak burada yer alan iconların biraz karikatür benzeri olmasını düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir. Böyle bir logo isteyen kişiler için oldukça etkili bir uygulama olduğu da görülebilmektedir.

logo-maker
Logo Maker

Ucraft içerisinde görülen en büyük avantajlardan bir tanesi de logonun tasarlandıktan sonra ücretsiz olarak PNG modunda indirilebiliyor olmasıdır. Arka plan ve yüksek çözünürlük içeren bu logoyu her yerde kullanabilmek de mümkün olabilmektedir.

  1. GraphicSprings Logo Creator- Logo Tasarım Programı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Takip Etmeyenleri Bırakma ve Bulma

En ideal logo tasarım programlarından olan GraphicSprings ile beraber profesyonel çalışmaları meydana getirebilmek mümkün olabiliyor. Bu logo tasarım sitesi içerisinde daha fazla detay isteyen kişilerin çalışmaları adına uygunluk arz edebiliyor. Profesyonel olarak çoğu özelliği sağlamasıyla beraber GraphicSprings ön planda yer alan bir program olarak adından söz ettirebiliyor.

graphicsprings
GraphicSprings

GraphicSprings ekibini ücret ödeyerek kiralamak ve destek vermesini istemek de bu program içerisinde mümkün olabiliyor. Ancak bu sitenin tek olumsuz yanı olarak ise yapılan tasarımların yüksek kalitede indirme işlemlerini gerçekleştirmek için belirli ücretler ödenmesi gerektiğidir. Bu yüzden kaliteli bir logo tasarımını gerçekleştirmek isteyenler için ücret ödemeleri durumunu sunmaktadır.

  1. Canva- ücretsiz Online Logo Tasarım Programı

Canva sadece logo tasarımı konusunda destek veren bir program olmamakla biliniyor. Ancak yüksek çözünürlük için para ödemek istemeyenler için ideal bir seçim olarak adlandırılmaktadır. Tamamen ücretsiz olan Canva programı, aynı zamanda da logo için de en etkili olanakları ortaya koymada barındırmaktadır.

canva
Canva

Canva içerisinde birçok farklı görseli görebilmek söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda da kullanıcıların istedikleri görselleri yüklemelerine de izin vermektedir. Bundan dolayı logo tasarımı konusunda oldukça cazip bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Tam anlamıyla ücretsiz olan Canva programı, içerisinde çokça özellik barındırmasından dolayı da kullanışlı olarak söylenebilmekte ve yaygın olarak kullanılan bir program olarak kabul edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz