Instagram Shadowban Nedir

0
101
Instagram Shadowban Nedir
Instagram Shadowban Nedir

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Instagram Shadowban nedir, sosyal medya kullanıcıları için oldukça önemli bir sorun haline gelmiştir. Özellikle de sosyal medyada büyümek isteyen insanlar, maalesef bir süre sonra Shadowban etkisine takılıyor ve maalesef sosyal medyada ilerleyemiyor. Peki nedir bu Shadowban ve sadece sosyal medyanın Instagram ayağında bulunuyor, buna bakacağız.

içindekiler

Shadowban dediğimiz aslında Instagram’dan banlanmak gibi düşünebilirsiniz. Eğer sosyal medyada bir şekilde ilerlemek istiyorsanız, birtakım şeyler yapmanız gerekecektir. Gerek her gün gönderi paylaşmak gerek reels paylaşmak gerek ise de hashtag kullamak gerekecektir. Fakat sonrasında bazı sorunlar ortaya çıkar. Size bu sorunlardan birisi olan Shadowban konusundan söz edeceğiz.

Instagram Shadowban Nedir
Instagram Shadowban Nedir

Shadowban Nedir?

Aslında burada sadece Instagram olarak yazılması, sadece orada ortaya çıktığı anlamına gelmez. Gerek Facebook gerek Twitter ortamlarında da böyle bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Eğer takipçi sayınız doğal değil ise ya da beğenileriniz ya da yorumlarınız doğal değil ise, maalesef böyle bir ceza almanız mümkün hale gelecektir. Özellikle de organik olmayan büyümeler, direkt olarak fark edilir ve böyle bir cezaya çarptırılabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Çift Ekranlı Telefon Patentini Nihayet Açıkladı!

Shadowban Neden Oluşur?

Aslında bir diğer adı ile gölge yasaklamanın birçok sebebi olabilir. Instagram’a yeni girmişseniz ve sayfanızı büyütmek istiyorsanız, şunları kesilikle yapmamalısınız:

  • Doğal olmayan hem yorum hem de beğeni sayısı,
  • BOT olan takipçiler,
  • Güvenilir olmayan takipçi sitelerini kullanmak,
  • Paylaştığınız gönderiler ile alakası olmayan hashtagler,
  • Paylaştığınız gönderilerde fazla etiket kullanmak.

Shadowban Nasıl Kurtulunur?

Eğer böyle bir sorun ile karşılaşmış ve kurtulmak istiyorsanız, direkt olarak şu seçenekler üzerinden düzenlemeleri yapmanız gerekecektir:

  • Gerek otomatik beğeni gerek otomatik yorum vb. uygulamalardan tamamen kurtulmak,
  • Tüm gönderilerdeki tüm etiketleri kaldırmak,
  • İşletme profilinden normal profile geçmek,
  • Doğal yollar ile; beğeni, yorum ve takipçi kazanmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz