Telefon Numarasından Instagram Bulma

0
instagram

Merhaba Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri okurları, Instagram ve diğer sosyal medya mecralarının kullanıcıları herhangi bir profil arayışı içerisinde oldukları zaman diliminde genel olarak kullanıcı adları ya da gerçek isimler konusunda arama yapmaktadırlar. Ancak bu işlem sonrasında istenilen sonuçlara ulaşmak oldukça zor olacaktır. Kolay bir yöntem olmamasının temel nedeni de çok fazla aynı kişinin benzer isimlerde olmasından kaynaklı olarak bir karmaşa ortaya çıkabilecektir.

O yüzden bu tip bir arama yapan kişilerin fazlasıyla zaman kaybedeceği de söylenebilmektedir. Bunun yerine telefon numaralarını kullanarak arama yapmak da daha kısa sürede kesin sonuçlar elde etmek için elverişli bir yöntem olarak ifade edilmektedir.

İnsanların birbirleriyle iletişim kurması ve paylaşımlarda bulunması konusunda sosyal medya sitelerinin kullanımı revaçtadır. Ancak insanlarla bağlantı kurmadan önce ne şekilde adım atmak da son derecede önemli bir konumda yer almaktadır. Ancak sosyal medya siteleri içerisinde aranılan kişileri bulabilmek için farklı yöntemler de tercih edilebilmektedir. Instagram içerisinde de farklı farklı yöntemler devreye girse de telefon numarasıyla profil sahiplerini bulabilmek de mümkün olabilmektedir.

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma

Sosyal medya siteleri içerisinde tanıdık olan ya da ortak ilgi alanlarına sahip kişilerle bir araya gelmek söz konusu olabilmektedir. Bu kişileri eklemek ve paylaşımlarını takip etmek için Instagram platformu da etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

Instagram en yaygın biçimde kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesidir. Bundan dolayı bu platform içerisinde isim ya da kullanıcı adıyla birini bulmak kolay bir yöntem olmayacaktır. Bundan dolayı devreye telefon numaraları girmekte ve işlemlerin daha da kolay olması sağlanabilmektedir. Aranılan kişilerin telefon numarasından bulmak daha etkili bir yöntem olarak ifade edilebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android İndirilen Dosyalar Nerede?

Instagram içerisinde arkadaş bulmak adına adres defteri şeklinde hareket etmek ortak bir durum olmakla beraber, her sosyal medya sitesi içerisinde gerçekleşebilmektedir. Bununla beraber de kişilerin telefon numaralar kullanılarak bulunması mümkündür. Ancak bu özellikten çoğu kullanıcıların bihaber olması uzun uğraşlar içerisinde olmalarının temel nedeni olarak görülebiliyor.

Telefon numarasıyla Instagram profili bulma konusunda bu kişinin telefon numarasının rehbere kayıtlı olması gerekmektedir. Aynı zamanda da bu yöntem ile beraber telefon rehberinde yer alan herkesi liste halinde görebilmek de söz konusudur. Bu anlamda adım adım ilerlemek gerekmektedir.

İlk olarak telefondaki Instagram uygulamasını açmak ve bu uygulamanın sol alt köşesinde yer alan profil seçeneğine tıklamak gerekmektedir.

Açılan profil sayfasında profil seçeneklerini görebilmek için sağ üst noktada üç çizgi biçiminde yer alan menü seçeneğine giriş yapmak gerekmektedir. Buradan da “Yeni İnsanlar Keşfet” seçeneğini tercih etmek gerekmektedir.

Sonrasında “Kişileri Bul” sayfasına girerek “Connect Contacts” yanında yer alan “Bağla butonunu tıklamak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Otomatik Takip Etme

Bu özelliğin ilk kez kullanılması durumunda Instagram uygulaması telefon rehberine dair erişim için izin isteyecektir. Bu iznin verilmesiyle beraber Instagram içerisinde yer alan kişilerin tanımlanması durumu ortaya çıkacaktır. Böylelikle uygulama ile rehber arasında senkronize işlemi başlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Wilio, Rakipleriyle Karşılaştırıldığında En Hızlı Sonucu Veriyor

Kişi listesinde telefon numaralarından her biri Instagram hesaplarıyla ilişkili olmaması durumunda “Kişiler mevcut değil biçiminde mesaj ortaya çıkmaktadır. Aranılan kişilerin telefon numarasından bulunmamasının iki nedeni olmaktadır. Instagram farklı telefonlarla kayıt olmaları ya da numara ekleme işlemini gerçekleştirmemeleri olarak ifade edilmektedir.

Instagram Arkadaş Bulmada Diğer Yöntemler

Bu adımda ilk olarak yine aynı başlangıç adımı atılacak ve profil kısmına girişecektir. Aynı zamanda da üç çizgi menüsü ve Ayarlar seçeneğine giriş yapılacaktır.

Ayarlar kısmından arkadaşları takip etmek ve davet etmek seçeneğinin işaretlenmek gerekebilecektir.

Sonrasında da “Rehberindeki Kişileri Takip Et” seçeneği tıklanacaktır. Böylelikle tüm Instagram kullanıcılarının telefon numaralarında olacak şekilde listelenmesi mümkün olabilecektir.

Ancak yine aynı biçimde herhangi bir telefon numarasının Instagram içerisinde olmaması durumunda “Hiçbir Kişi Yok” şeklinde bir bildirim ortaya çıkabilecektir.

Kişilerin telefon numaralarını kullanmaları dahilinde Instagram sosyal medya sitesine katılım sağlamaları ve hesaplamalarını bağlama durumunda Kişiler kısmından hesaplarına erişebilmeleri mümkün olabilecektir.

Telefon numaraları dahilinde Instagram hesaplarını bulabilmek için ,ki farklı yöntem yer almaktadır. Bunun dışındaki herhangi bir seçenekle telefon numaralarına dair profil bulmak söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda da rastgele telefon numaraları kaydedilerek kullanıcı bulmak da tasvip edilen bir davranış değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz