Instagram Masaüstü ve Mobil Uygulamalar Arasındaki 5 Fark

0
163
Instagram Masaüstü ve Mobil Uygulamalar Arasındaki Fark
Instagram Masaüstü ve Mobil Uygulamalar Arasındaki Fark

Instagram hem PC’de hem de mobil cihazlarda kullanmanız gerekiyorsa, iki uygulamayı neyin birbirinden ayırdığını öğrenin. Instagram’ın hangi sürümünü kullandığınıza bağlı olarak değişen veya var olmayan özellikler vardır. İşte mobil ve masaüstü Instagram uygulamaları arasındaki bazı önemli farklar. En azından, her görev için en iyisini seçebilmeniz için her platformdan ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

Masaüstü Uygulaması Yalnızca Gönderiler Oluşturur

Instagram’ın mobil uygulamasındaki Artı simgesine bastığınızda, gönderilerin yanı sıra makaralar, hikayeler ve kılavuzlar dahil olmak üzere birçok şeyi paylaşmayı seçebilirsiniz. Ne yazık ki, PC’de Instagram yalnızca gönderi oluşturmanıza izin verir. Bu, farklı içerik türlerinin nerede paylaşılacağına karar verirken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Bununla birlikte, Windows veya macOS’tan Instagram’da paylaşım yapmanın, bilgisayar ve web uygulamaları geliştikçe gelişmesi gereken avantajları vardır.

Instagram Masaüstü ve Mobil Uygulamalar Arasındaki Farklar
Instagram Masaüstü ve Mobil Uygulamalar Arasındaki Farklar

Kırpma Her Uygulamada Farklı Çalışıyor

Mobil uygulamada, bir resim yükleyebilir ve resmin dikey veya yatay orijinal boyutu ile kare kesim arasında seçim yapmak için Kırp simgesine dokunabilirsiniz. Mükemmel çekimi elde etmek için görüntüyü yakınlaştırabilir ve hareket ettirebilirsiniz, ancak kırpma söz konusu olduğunda, mobil cihazlarda Instagram çok esnek değildir. Masaüstü uygulaması, kırpma simgesindeki iki seçenekle bunu telafi ediyor. Tıkladığınızda, orijinal boyut ile 1:1, aynı zamanda 4:5 ve 16:9 arasında seçim yapabilirsiniz. Instagram’daki fotoğraflar ve videolar için mükemmel boyutları bilseniz bile, bazen yanlış anlamak kolaydır. PC uygulaması, sizi fazladan düzenleme işinden kurtarmak için dikey ve yatay görüntüler için küçük ayarlamalar yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Note 20'nin tanıtım tarihi belirlendi!

Yalnızca Mobildeki Instagram Fotoğrafları Anında İyileştirebilir

Mobil uygulamayı masaüstü sürümünden daha kullanışlı kılan özelliklerden biri, herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmadan fotoğrafları otomatik olarak iyileştiren Lux aracıdır. Sihirli değnek simgesini, görüntüyü daha fazla düzenleyebileceğiniz yeni bir gönderi oluşturmanın ikinci aşamasında gösterge tablonuzun üst kısmında bulacaksınız. Lux her zaman doğru anlamaz, ancak hızlı gönderiler için kullanışlıdır. Ve yalnızca akıllı telefonunuzda kullanılabilir.

Mobil Uygulamanın Daha Fazla Düzenleme Aracı Var

PC’de Instagram, filtreler ve efekt kaydırıcılarla resimlerinizi yeterince iyi ayarlayabilir, ancak mobil sürümde daha geniş bir araç yelpazesi vardır. Mayfair, Lo-Fi ve X-Pro II gibi yeni başlayanlar için 10 ekstra filtre sunar. Her birine dokunup basılı tutarak ve onları hareket ettirerek filtrelerinizin sırasını bile değiştirebilirsiniz; bu PC’de bir seçenek değildir. Mobilde ayrıca vurgulamalar, keskinleştirme ve eğme kaydırma dahil olmak üzere fotoğraflarınızı düzenlemek için altı yol daha elde edersiniz. Tüm bunlar, özellikle yüksek kaliteli Instagram fotoğrafları için ipuçlarımızı takip ederseniz, profiliniz için gerçekten ilginç gönderiler oluşturmanıza olanak tanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo Find X3 Lite detayları sızdırıldı!

Mobilde Instagram Çapraz Paylaşım Yapabilmenizi Sağlar

İster fotoğraf ister makara olsun, telefonunuzda yayınlamanın son aşamasına geldiğinizde, Instagram bunu Facebook, Twitter ve Tumblr’da paylaşmanıza olanak tanır. Bu ayarlar masaüstü uygulamasında kullanılamaz. Instagram gönderilerinizi diğer platformlarda manuel olarak paylaşmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz