Instagram hikayelere otomatik altyazı özelliği ekliyor

0
14

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Instagram, tüm kullanıcılar için daha erişilebilir hale gelmek için çalışıyor. Platform, Hikayeler için konuşmanızı otomatik olarak yazıya dökecek bir altyazı oluşturma özelliği sunuyor.

Yakında Instagram Hikayelerinizi Yazıya Aktarabileceksiniz

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra, Instagram’ın yakında çıkacak olan otomatik altyazı ekleme özelliğinin tamamlandığını belirterek, “Artık Hikayelerdeki videoları farklı stillerle otomatik olarak altyazı ekleyebileceğinizi” belirtti. Nasıl çalışabileceğini gösteren bir Tweet paylaştı.

Otomatik başlık ekleme özelliği, Hikayenize yerleştireceğiniz tipik bir çıkartma işlevi görür. Ancak geçerli konumunuzu veya belirli bir hashtag’i dekoratif bir şekilde gösteren bir çıkartma yapıştırmak yerine, başlık etiketi otomatik olarak sesinizi metne dönüştürür.

Başlık etiketini bulmak için Hikayenizi yakalayın ve normalde yaptığınız gibi Çıkartma simgesine basın. Arama çubuğunda “altyazılar” aradığınızda yazan bir seçenek göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İkinci el otomobil fiyatları için yeni açıklama!
altyazı
Instagram altyazı

Çıkartmayı seçtikten sonra Instagram, Hikayenizdeki sesi otomatik olarak kopyalayacaktır. Instagram, daktilo tarzı metin veya biraz daha kalın bir şey dahil olmak üzere başlıklarınız için farklı yazı tipi stillerinden seçim yapmanıza bile izin verecektir.

Altyazı çıkartması, işitme güçlüğü çeken kullanıcılara fayda sağlayacağından Instagram’ı yalnızca daha erişilebilir hale getirecek. Ek olarak, İngilizce konuşmayanlar için veya sadece sesi kapalı olarak video izlemeyi tercih eden kişiler için bile kullanışlı olabilir.

Instagram, bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağını belirtmedi, bu nedenle uygulamada altyazı etiketinin gerçekten göründüğünü görmemiz biraz zaman alabilir.

Twitter gibi diğer platformlar, otomatik transkripsiyonlara doğru adımlar attı. Twitter, işitme güçlüğü çeken kullanıcılar için otomatik transkriptler sağlamadan bir Sesli Tweet özelliği yayınladıktan sonra tepkiyle karşılaştı. Platform o zamandan beri otomatik transkripsiyonu dahil etme sözü verdi, ancak bunun ne zaman yapılacağına dair hala bir bilgi yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz