Instagram Hesabını Tamamen Nasıl Kapatabilirim?

0
28
instagram

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Instagram hesabınızı nasıl tamamen kapatabileceğinizi söyleyeceğiz.

Herhangi bir sosyal medya sitesinden üyelik almak her ne kadar kolay oluyorsa hesap kapatma işlemleri aynı derecede zorlayıcı olarak kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Tüm sosyal medya araçlarında olduğu gibi Instagram içerisinde de kolay bir şekilde üyelik alabilmek mümkün olabiliyor. Kullanıcı rakamlarını arttırmak adına profil sahibi olmak isteyenlere bu konuda kolaylık gösterilebiliyor. Aynı zamanda da kullanıcılarını kaybetmek istemelerinden kaynaklı olarak da hesabın tamamen kapatılması için farklı ve zorlu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekliliği de kendilerine sunuluyor.

instagram-silme
İnstagram Hesabı Silme

Sosyal medya hesaplarında ilk kez dahil olmak isteyen kişilerin bir hevesle adım attıklarını görebilmek mümkün olabiliyor. Ancak bu sosyal platformları beğenmeme halinde ya da vakit kaybetmemek adına çıkma arayışı içerisinde olunsa da uğraştırıcı durumlarla karşı karşıya kalınabiliyor.

Sosyal medya platformları arasında son derecede popüler olan Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha da işlevsel bir hal aldı. Ancak Instagram sosyal platformundan çıkmak ve hesabını silmek isteyenler de bu özellikleri geride bırakmak isteyebiliyor. Hesabı silmek isteyenlere gerekli işlemler net bir şekilde sunulmamakla beraber, kullanıcıların bu yönde adım atmaları da pek fazla dile getirilmiyor.

Instagram hesaplarını silmek isteyen kişilerin mobil uygulamalarla kesin sonuç almaları kesin olmamakla beraber, bunun için tarayıcı odaklı olarak hareket etmek gerekiyor. Instagram resmi web sitesine girilerek bu konuda ilk adımı atmak gerekebiliyor. Ancak Instagram uygulamasını mobil cihazlardan ya da tabletlerden silmek de üyeliği sonlandıran bir işlem olarak kabul görmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse Nedir ve Nasıl Üye Olunur
İlginizi Çekebilir: Instagram Uygulamadan Atıyor Çözümü

Instagram resmi web sitesine giriş yapıldıktan sonra oturum açmak gerekiyor. Buradan hesabı silme kısmına girilerek, seçmeli bir alanla karşılaşmak söz konusu olabilecektir. Bu pencerede de Instagram hesabını neden silmek istenildiğine dair bir seçeneği tercih etmek gerekecektir. Seçimin yapılmasından sonraki evrede de açılacak olan sayfada boş kutuya şifreyi girmek ve kırmızı renkte yazılan “Hesabımı Kalıcı Olarak kapat” butonuna tıklamak gerekecektir.

Hesap-silme
İnstagram Hesap Silme

Instagram hesap silme işlemi böylelikle gerçekleşebilecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de silinen hesaptaki kullanıcı adının başka bir hesapta kullanılamıyor olmasıdır. Daha sonradan Instagram hesabı açmak isteyenlerin aynı kullanıcı hesabına sahip olması mümkün olmamaktadır. Hesabın silinmesiyle beraber profil içerisinde bulunan fotoğraflar, beğeniler ve yorumlar da tamamen ortadan kalkabilecektir. Tüm bu verileri saklamak isteyenlerin de geçici olarak hesaplarını dondurarak Instagram profillerinden uzaklaşmaları da mümkün olabilecektir.

Instagram Hesap Dondurmak

Instagram hesap dondurma işlemleriyle beraber geçici olarak hesabın devre dışı kalması sağlanabilecektir. Böylelikle istenildiği zaman Instagram hesabına yeniden erişim sağlamak mümkün olacaktır. Hesabın dondurulmasıyla beraber diğer kullanıcıların profili görmeleri söz konusu olmamaktadır. Ancak bir haftada sadece bir kez hesap dondurma işlemi uygulanabilecektir. Böylelikle Instagram kullanıcılarının profile erişimi de söz konusu olmamaktadır.

Mobil Cihazlarla Instagram Hesap Dondurma İşlemi

  • İlk olarak mobil cihazlardaki tarayıcı uygulamalarından Instagram resmi web sitesine girilerek oturum açmak gerekecektir.
  • Sağ alt kısımda bulunan profil resmine tıklanarak profil sayfasına giriş yapılacaktır.
  • Profili düzenleme seçeneği tıklanacaktır.
  • Gelen pencerede altta yer alan “Hesabımı geçici Olarak Kapat” alanı işaretlenecektir.
  • Gelen ekranda hesabın neden dondurulmak istendiği belirtilerek ”Hesabımı Geçici olarak Kapat” butonu tıklanarak onaylanacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube, yükleme sırasında kanalınızın yasaklanmasını önlemek için telif hakkı kontrollerini test ediyor

 

 

Bilgisayarla Instagram Hesap Dondurma İşlemi

  • Herhangi bir tarayıcıdan yararlanarak Instagram web sitesine gidilerek oturum açmak gerekecektir.
  • Sonrasında da profil penceresine girilerek, en altta yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” yazan alana tıklamak gerekecektir.
  • Hesabı neden kapatmak istendiğini yazarak sonrasında da yeniden “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonu işaretlenecektir.
  • Son olarak karşıya çıkan pencerede bu işlemin onaylanması sonrasında işlem sonuçlanabilecektir.

 

Instagram hesaplarına dair dondurma işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar istedikleri zaman zarfında hesaplarını yeniden aktif hale getirebileceklerdir. Profillerindeki hiçbir veri dondurma esnasında kaybolma durumuyla karşılaşmayacaktır. Instagram hesaplarının ilk aktif edildiği anlarda görünmese bile sonraki zaman diliminde tüm bilgiler geri gelebilecektir.

Instagram hesap dondurma işlemlerini belirli bir süreyle sınırlamama durumunda geri dönüşü olmamaktadır. Bundan dolayı hesap kapatma ya da dondurma işlemleri öncesinde olmadan var olan bilgilerin yedeklenmesi gerektiği de tavsiye edilen bir durumdur. Böylelikle bilgilerin ya da medya ögelerinin kaybolmasının önüne geçilecektir. Var olan fotoğraf ya da videoların tamamen kaybolması engellenebilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz