Instagram Konum Kapatma Ayarları Nasıl Yapılır?

0
64
instagram

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Instagram konum kapatma ayarlarından bahsedeceğiz.

Instagram platformu içerisinde genel olarak kapatma ayarları paylaşım yapma evresinde gerek duyulan bir konumda varlık göstermektedir. Fotoğraf ya da video ekleme konusunda otomatik olarak postun içerisinde gönderilerin konumla beraber paylaşılmasını engellemek adına bu şekilde hareket etmek mümkün olmaktadır. Gönderilerin içerisinde otomatik olarak konumun görünmesini istemeyen kişilerin konum ayarları doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir. Kolaylıkla bu özelliği kapattıktan sonra da fotoğraf ya da videolarının paylaşımlarını gerçekleştirebilmektedir. Fotoğraf ya da video paylaşımı yapmadan önceki zaman diliminde konumların silinmesi ya da değiştirilmesi işlemleri de son derecede basit olabilmektedir.

instagram-konum
İnstagram Konum Kapatma

Instagram içerisinde paylaşılacak olan konumlar bazı zamanlarda eksik ya da yanlış olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu tip bir durumla karşılaşacak olan kullanıcıların konum girme odaklı faaliyetler içerisinde yer almaya başlayacakları da söylenebilecektir. Ancak bu tip ayarlamalar içerisinde konum özelliğinin aktif olması gerektiği şart koşulmaktadır. Olmaması durumunda bambaşka bir noktadaki adreslerin listelenmesi gibi bir durum kendini gösterebilmektedir. Bu durum konum hatası olarak görülebilse de çok sık olarak rastlanan bir durum olarak ifade edilmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Otomatik Takip Etme

 

Konum Neden Görünür ve Nasıl Kaldırılır?

Konumun görülmesini sağlamak adına yapılacak olan işlemler akıllı telefonlar ve tabletler doğrultusunda basit bir şekilde gerçekleşebilecektir. Mobil cihazların Ayarlar kısmına giriş yapılarak, buradan Instagram seçeneğini tıklamak ve “Konum” seçeneğinden “Uygulamayı Kullanırken” tercihinde bulunmak gerekebilecektir. Bu sayede Instagram kullanıcılarının konumlarını kolay bir biçimde bulmaları ve işaretlemeleri söz konusu olabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google’da Üst Sıralarda Yer Alma
instagram-konum-kapatma
İnstagram Konum Kapatma

Bu tip bir işlemin gerçekleşmesini istemeyen kişiler de aynı ayarlara giriş yaparak konum seçeneğini “Asla” olarak değiştirebileceklerdir. Bu şekilde hareket edilmesi durumunda da herhangi bir gönderi içerisinde Instagram konum ekleme işlemi de gerçekleştirilmeyecektir.

Önceden Eklenmiş Olan Konumların Gönderi Silmeden Nasıl Kaldırılabilir?

Instagram içerisindeki fotoğraf ya da videolara dayalı olarak eklenmiş olan konumları kaldırmak için rahat ve basit bir biçimde harekete geçilebilmektedir. Yüklenen fotoğraf ya da videoların üzerinde yer alan “Düzenle” seçeneği doğrultusunda bu işlem kolay bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. İçerikler içerisinde yer alan konum bilgilerinin istenildiği zaman basit bir biçimde kaldırılması durumu söz konusu olabilmektedir. Bunun yanında konumu olmayan bir görsele konum eklemesi yapılmakla beraber konum değiştirme işlemi de uygulanabilmektedir. Tüm bu işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesi kesin olarak ifade edilmektedir.

Instagram dahilinde konum eklemek için postları silip tekrardan yüklemek gereksiz bir yöntem olmakla beraber aynı zamanda da vakit kaybı olarak ifade edilebilmektedir. Gönderilerin düzenleme ayarlarından postların başlıklarını, konumunu ve açıklamalarını değişikliğe uğratmak son derecede basit bir biçimde gerçekleşebilecektir.

Instagram Konumu Bulamaması Sorunu

Instagram genelinde hikaye eklerken sık sık karşı karşıya kalınan bu problem, zaman zaman fotoğraf ya da video ekleme kısımlarında da kullanıcıların tanıklık ettiği bir durum olarak görülmektedir. Genel olarak bu problemin nedeni konum ayarları ya da internet bağlantısının olmamasından dolayı ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da akıllı telefon ya da tabletlerden kaynaklı olarak da görülen bir durum olarak tabir edilebilmektedir. Cihaz kaynaklı konum problemlerinin farklı noktaları göstermeden kaynaklı ya da konum bulunamamasından dolayı kendini gösterdiği de söylenebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Anonymous Hacker Grubu George Floyd Olayı Hakkında Konuştu!

Böyle bir durumla karşı karşıya kalan Instagram kullanıcılarının, konum arama kısmı doğrultusunda hareket etmeleri kesin sonuç verecektir. Var olan konumun bu kutuya yazılması sonrasında da eklenecek olan konumun kolaylıkla karşılaşılabileceği de görülebilecektir. Ancak bu tip aramalar içerisinde konumun yüklenemediğine dair problemlerle karşılaşmak da mümkün olabiliyor. Bu durumun temel nedeni ise aranan konumun Instagram verileri içerisinde yer almaması ya da konum ayarlarından kaynaklı bir problemden ötürü ortaya çıktığı görülebiliyor. Bu türde bir durumla karşılaşan kullanıcıların cihazlarının konum ayarlarını kontrol etmeleri gerektiği ifade ediliyor. Konumun açık olmasını denetlemeleri gerekmekle beraber, bu konuda da bir aksiliğin olmaması durumunda cihaz ya da internet odaklı bir problemden ötürü ortaya çıktığı da söylenebiliyor.

Instagram Konum Kapatma Neden Önemlidir?

Instagram ayarlarını özelleştirerek, kendilerine has bir biçimde düzenlemelerini gerçekleştiren kullanıcıların otomatik olarak konum eklemeleri mümkün olabilecektir. Ancak bundan sonraki paylaşımlara otomatik olarak konum ekleneceğinden ötürü istenmeyen durumların ortaya çıkması da söz konusudur. Tavsiye edilmeyen bir yöntem olmakla beraber, konumun manuel olarak eklenmesi gerektiği belirtilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz