Instagram Anket Uygulaması Nasıl Kullanılır Resimli

0
insta anket
insta anket

İster eğlence amaçlı, ister resmi olmayan araştırma amaçlı olsun, Instagram Anket, Instagram takipçilerinizle etkileşim kurmanın eğlenceli bir yoludur. Soruyu ve iki yanıtı özelleştirebilir (veya doğrudan bir evet veya hayır olarak kalabilir) ve kamera rulonuzdan bir arka plan seçebilirsiniz.

Yanıtlar gelmeye başladığında, takipçilerinizin nasıl oy verdiğini görebilir ve hatta her bir seçeneğe kaç kişinin oy verdiğini ve her birine tam olarak kimin oy verdiğini görebilirsiniz. Yanıtları topladıktan sonra, sonuçları takipçilerinizle paylaşabilir, böylece insanların genel olarak nasıl oy kullandığını görebilirler.

Hikayenizde Instagram Anketi Nasıl Oluşturulur?

  1. Instagram uygulamasını açın. Bir Hikaye eklemek için ekranın sol üst köşesindeki profil simgenize dokunun veya sağa kaydırın.
  2. Ekranın altındaki daireye dokunarak bir fotoğraf çekin veya ekranın sol alt köşesindeki küçük resim simgesine dokunarak göndermek için film rulonuzdan bir fotoğraf veya video seçin. Boş bir arka plan açmak için “Aa” Oluştur simgesine de dokunabilirsiniz.
  3. Gönderi ekleme menüsünü açmak için ekranın üst kısmındaki kare bir gülen yüze benzeyen Çıkartmalar simgesine dokunun.
  4. Açılır menüde, iki yanıt istemi içeren bir soru sormak için Anket simgesine dokunun. Kayan bir ölçek sorusu sormak için Anket etiketi seçeneğinin yanında bulunması gereken Kayan Ölçek simgesine dokunun.
  5. Soru sor… alanına dokunun, ardından insanların oy vermesini istediğiniz konu hakkında sorunuzu veya kısa bir ifadeyi yazın. Normal bir anket için, yanıtları değiştirmek için Evet ve Hayır kutularına dokunun veya sorunuz için uygunsa kutuları olduğu gibi bırakın. Kayan ölçek anketi için kayan ölçeğe eklemek üzere bir emoji seçin.
  6. Soru ve yanıt alanlarını düzenlemeyi tamamladığınızda Bitti’ye dokunun.
  7. Anketinizi tüm takipçilerinizle paylaşmak için Hikayeniz’e veya anketi Yakın Arkadaşlar listenizle paylaşmak için Yakın Arkadaşlar’a dokunun. Anketi doğrudan mesaj yoluyla göndermek için bir arkadaş arayabilir veya Önerilenler listesinden birini seçebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler

Instagram Hikaye Anketinizin Sonuçlarını Nasıl Görüntüleyebilir ve Paylaşabilirsiniz?

  1. Oluşturduğunuz bir Instagram anket sonuçlarını görüntülemek için Instagram uygulamasını açın ve Hikayenizi görüntülemek için ekranın sol üst köşesindeki profil simgenize dokunun.
  2. Anketin bulunduğu Öykü slaytında genel sonuçları göreceksiniz. Kaç kişinin oy kullandığı ve her bir kişinin neye oy verdiği hakkında daha fazla bilgi için Hikaye slaytını yukarı kaydırın veya ekranın sol alt köşesindeki Görenler’e dokunun.
  3. Anketinizin sonuçlarını Hikayenizde paylaşmak için Sonuçları Paylaş’a dokunun ve ardından Hikayeniz veya Yakın Arkadaşlar’ı seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz