Resmi makamlardan açıklama geldi; İngiltere’de üç maç seyircili oynanacak

0
İngiltere üc mac seyircili oynanacak
İngiltere üc mac seyircili oynanacak

Koronavirüsle mücadelede aşı çalışmalarında oldukça olumlu gelişmeler yaşayan İngiltere’de, spor organizasyonlarına seyirci alınması konusunda Wembley Stadı’ndaki 3 futbol karşılaşması test amaçlı kullanılacak.

İngiltere Premier Lig‘de sezonun son iki haftasında oynanacak maçlara ev sahibi takım için sınırlı sayıda seyirciye onay verildi.

Premier Lig’de hasret bitiyor, taraftarlar tribünlere dönüyor

İngiltere Premier Lig’de son iki hafta maçlarına sınırlı sayıda seyirci izni getirildi. Birleşik Krallık hükümetinin kapanma kısıtlamalarını hafifletmesinin ardından lig yönetimi, sezon bitmeden her takıma taraftarlarıyla bir maç oynaması için bu kararı aldığını vurguladı.

Karar doğrultusunda deplasman ekibi taraftarları ise maçlara alınmayacak. Lig yönetimi, kulüplerin taraftarları stadyumlara geri getirme doğrultusunda yaptığı planlara da güvendiklerini belirtti.

uefa
premier ingiltere

Daha önce  resmi makamlar tarafından ne söylenmişti?

Premier Lig CEO’su Richard Masters, mart ayında yaptığı açıklamada şu sözleri söylemişti:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   O İle Başlayan Ülkeler

“Umarım sezonun son iki haftasında tüm maçlarda en azından 10.000 taraftarı tribünlerde görebiliriz.”

O noktaya ulaşabilmek için hükümetin yol haritasındaki adımlarını uygulamamız gerekiyor. Sezon sonunun harika bir final olmasını umuyoruz.

“Bunun ötesinde, önümüzdeki sezonun başından itibaren hedefimiz sadyumlarda tam kapsiteye sahip olabilmek. Hükümetin yol haritası bize bu fırsatı sunuyor. Bu gerçekleşmeden önce köprünün altından çok su akacak ama nihai hedefimiz bu.”

İngiltere Premier Lig biletlerinizi Biletme’den alıp, bu heyecana ortak olabilirsiniz. Yerinizi ayırtın ve bu şahane atmosferi sahaya en yakın koltuktan Biletme ile deneyimleyin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz