İkinci el otomobil fiyatları için yeni açıklama!

0
148

İkinci el otomobil piyasası geçtiğimiz aylarda büyük bir rağbet görmeye başlamıştı. Hatta o kadar rağbet gördü ki, ikinci el araç fiyatları neredeyse 3-4 kat daha da arttı. Hal böyle olunca da alıcılar uygun fiyatlı araba bulma konusunda oldukça zorlandı. Bazı uzmanlarda bu durumu görerek kendi düşüncelerini belirtiyor. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere ikinci el otomobil fiyatları için yeni açıklama hakkında bilgi vereceğiz.

İkinci el otomobil piyasası bekliyor

Covid-19 yüzünden sıfır otomobil üretimi durdu. Sıfır otomobil olmayınca insanlar da ikinci el otomobil piyasasına yöneldi. Çok fazla talep olduğu için fiyatlar da elbette ki arttı. Ancak fiyatlar o kadar yükseldi ki insanlar artık otomobil alamamaya başladı. İşte bu konu hakkında, bir uzman tarafından yapılan yorum;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Cep yakan yeni fiyat: BMW iX3 güncel fiyatlar ile ülkemizde satışa çıktı

Adem Atbaş, “Araba üretimi yok, araba tüketimi de yok, yalnızca sirkülasyon var. Bu sirkülasyonun nedeni de araba alandan daha çok araba satıcısının olmasından kaynaklanıyor. Araba almak isteyenler bütçelerine uygun araba bulamıyorlar çünkü araba için ayırdıkları bütçedeki arabalar sıfır otomobil fiyatlarını geçti. Hal böyle olunca düşmesi beklenen 2. El araba fiyatları bir türlü düşmüyor. Birinci etken otomobil üretimi yapan markalardır.

İkinci etken ise bireysel alıcılardır. Otomobil fabrikalarının bantlarından yeni araçlar çıkmıyor. Bu durumda piyasada bulunan ikinci el arabaların fiyatları artıyor. Bireysel alıcılar ise yüksek fiyatlardan dolayı araç alımını erteliyor. Hal böyle olunca ikinci el araba piyasası adeta bekleme moduna geçmiş durumda. Bu iki etken harekete geçmediği sürece ikinci el araba piyasası düşmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz