Hosting satarak para kazanmak

0
51

Sizlere Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi olarak internetten para kazanma yollarının başka bir sapağı olan Hosting satarak para kazanma hakkında bilgi vereceğiz. Bu yazıyı okuyarak hosting satmaya başlayabilirsiniz.

1-Akılda kalıcı bir marka ismi

Hosting satmaya başlamadan önce markanıza akılda kalıcı ve markalaşmaya müsait bir isim seçmeniz gerekiyor. Akılda kalıcı bir isim olması sizin markanızın daha da tercih edilebilir olması demektir.

para-kazan
para-kazanma

2-Güzel bir tema

Estetik anlamda müşterilerinizin gözüne hoş gözüken bir tema tercih edilebilirliğinizi artıracak ve güvenilir gözükmenizi sağlayacaktır.

web-tema
web-site-temasi

3-Reseller hosting almak

Müşterilerinize hosting satışı yapmak için birinci seçenek fiziksel olarak bir sunucu satın almanız veya kiralamanız olacaktır. Buraya tıklayarak fiziksel sunucu seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Fiziksel sunucu üzerinden satış yapmanın tek yolu sunucu özelliklerini paylaşımlı olarak dağıtmaktır. Yani tek bir fiziksel sunucu üzerinden birden fazla müşterinizin sitesini barındırmanız demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kurumsal Web Sitesinin Adresi Sadeceon.com
hosting
reseller-hosting

Hosting satışı yapmak için ikinci seçenek ise başka firmalardan reseller hosting almaktır. Eğer ilk etapta az kişiye hizmet verecekseniz ve fiziksel sunucuya ayıracak bütçeniz yoksa başka firmalardan reseller hosting almak yeterli olacaktır. Firma olarak veridyen.com‘u öneriyorum. 30’a kadar varan site barındırma seçeneğiyle belli bir kitle elde ettikten sonra fiziksel sunucu satın alabilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz.

4-Ödeme almak

İlk etapta shopier.com ile rahatlıkla ödeme alabilirsiniz. Ancak ilerleyen süreçlerde vergi dairesine başvurup fatura kesmeniz ve sanal pos cihazıyla ödeme almanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Adsense alternatifi en iyi ve en güvenilir iki reklam firması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz