Hızlı Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 15 İpucu

0
141
kilo-verme-yollari
Hızlı Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 15 İpucu

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere hızlı kilo vermenize yardımcı olacak olan 15 ipucu konusundan bahsedeceğiz. Kilo vermeyi isteyen kişiler için bu bu ipuçları çok faydalı olacaktır.

Kilo vermek için spor ve sağlıklı yaşam koşullarını benimsememiz gerekmektedir. Özellikle beslenme hayatınızda yapacağınız değişikliklerle hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bizler de hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaştık. Yazılanları takip ederek nasıl hızlı zayıflanır konusunu daha iyi bir şekilde anlayabilmeniz mümkündür.

 • Kalsiyum Takviyesi

Vücudunuzun daha fazla yağ yakılması için mutlaka kalsiyum takviyesi almanız gerekmektedir. Kalsiyum vücudunuzun sıcaklığını arttırarak yağ yakmanızı sağlamaktadır. Süt, peynir, yumurta ve muz gibi ürünler tüketebilirsiniz.  Bu ürünleri de yeteri miktarda tüketmeniz çok önemlidir.

 • Kırmızı Et Yiyin

Kırmızı et kilo vermeye yardımcı olan bir gıda ürünüdür. Kas kütlenizin korunmasına yardımcı olarak birçok proteini almanızı sağlar. Kas oranınızın fazla olması fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden mutlaka kırmızı et tüketin.

 • Akupunktur Yapın

Akupunktur yapmak fiziksel olarak büyük fayda sağlar. Özellikle kişiler haftada bir kez akupunktur yapmalıdır. Haftada bir akupunktur yapılması üç ayda 4,5 kg kadar kilo vermenizi sağlayacaktır. Akupunktur iğneleri iştahı bastırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gizli İnstagram Hesabı Görme Uygulaması
akupunktur-yapin
Kilo Vermeniz İçin Akupunktur Yapın
 • Yarım Çay Kaşığı Tarçın Yiyin

Tarçının metabolizmayı hızlandırdığı bilinen bir gerçektir. Bunun için günde yarım çay kaşığı tarçın yemeniz gerekir. Bu durum ayda ekstra 1 kilo vermenize yetecektir. Düzenli olarak tarçın yemeyi unutmayın. Suyunuzun içerisine tarçın da atarak içebilirsiniz.

 • Kahkaha Atın

Gün içerisinde kahkaha atmak enerji tüketiminizi arttırır. Günlük olarak 10-15 dakika kadar kahkaha atmanız 280 kalori vermenizi sağlar. Şaşırtıcı ama gerçek bir durumdur.

 • Havuç Suyu İçin

Gün içerisinde kilo vermek için bir bardak havuç suyu içmeniz gerekmektedir. 12 hafta boyunca havuç suyunu içmeye devam ederseniz bu sayede 2 kilo verebilirsiniz. Ancak diğer yiyeceklerinize dikkat ederek hepsini bir günde yapmanız yanlıştır. Örneğin bir gün tarçın suyu içerseniz bir gün havuç suyu için. Farklılık daima iyidir.

havuc-suyu-icin
Kilo Vermek İçin Havuç Suyu İçin
 • Müzikle Beraber Egzersiz Yapın

Gün içerisinde egzersiz yapacağınız zaman biraz daha hareketinizi arttırmak için müzik açarak  hareket etmeye devam edin. Arkadaşlarınızla beraber yapacağınız egzersizlerde daha fazla başarı elde edebilirsiniz. Bu durum da temponuzu arttıracaktır.  Özellikle sabah saatlerinde yapılan egzersizler daha fazla yağ yakılmasını sağlayarak enerjinizi yükseltir.

 • Kırmızı Biber Yiyin

Metabolizma hızınızı arttırmak için birebir olan kırmızı biberi yoğurda karıştırarak tüketirseniz çok büyük faydasını görebilirsiniz.  Yemeklerinizin içerisinde de pul biber kullanmanız çok faydalı olacaktır.

 • Kontrollü Solunum

Egzersiz yaparken veya yapmazken düzenli bir şekilde nefes alıp verin ve bu sayede açlık ağrılarınızı azaltın.  Aç olduğunuzu hissettiğiniz zamanda da bu tarz işlemler yaparak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Ara Öğünler Yapın

Öğünlerinizin arasında mutlaka 250 kalorili üç aperitif ürün yiyin. Kuru yemiş ve meyve gibi ara öğünler tercih edebilirsiniz. Ancak uzun süre aç kalmak çok sakıncalıdır. Eğer bir yere gidecekseniz çantanızda mutlaka kuru yemiş bulundurun. Kuru kayısı gibi ürünler de tüketmeniz gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni bir Covid-19 aşısı yakında geliyor! Fiyatı ne kadar?
ara-ogun
Kilo Vermek İçin Ara Öğün Yapın
 • Yemeğe Odaklanın

Yemek yerken televizyon, telefon, tablet gibi elektronik cihazlardan uzak kalmanız ve sadece yemeğe odaklanmanız gerekmektedir. Yemek dışında bir şeye odaklanmanız yemeyi bırakacağınız süreyi erteler. Düzensiz beslenme sonucu da kilo kaybetmeniz zorlaşır.

 • Yiyeceklerinizi İnce Dilimler Haline Getirin

Yediğiniz yiyecekleri küçük dilimler haline getirmeniz daha az kalori almanızı sağlayacaktır. Dilimlenmiş yemekler psikolojik olarak daha fazla görünür ve kişi tabağına daha az almak ister. Bu sayede tabaklara az yemek alınarak kilo vermek mümkün olur.

ince-dilimleyin
Kilor Vermek İçin İnce Dilimlerle Yiyin
 • Şekersiz Sakız Çiğneyin

Yemeğinizi bitirdikten sonra 15 dakika kadar şekersiz sakız çiğnemeniz atıştırma isteğinizin azalmasını sağlayacaktır. Bunun için mutlaka şekersiz sakızı da hayat alışkanlığı haline getirin.

 • Nar Yiyin

Nar yemek çok faydalı bir alışkanlıktır. Vücudunuzun yağ saklamasını azaltarak tatlı yeme isteğinizi bastırır. Çünkü nar zaten çok tatlı bir meyvedir. Mutlaka iki günde bir nar yemeye çalışın. Bu süreçte farklı meyveler de tüketebilirsiniz.

 • Koşu Yapın

Egzersizler içerisinde en hızlı kilo vermenizi sağlayacak olan egzersiz koşudur. Bunun için evinize koşu bandı alabilirsiniz veya bir spor salonunun koşu bandını kullanabilirsiniz. Günlük yarım saat kadar yapacağınız koşunun büyük faydası olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz