Korkutan Deprem Fayları İle İlgili Profesör Açıklama Yaptı!

0
37
korkutan-deprem-faylari-ile-ilgili-aciklama
Korkutan Deprem Fayları

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, korkutan deprem fayları ile ilgili profesör açıklama yaptı. Manisa’da yapılan araştırma korkunç bir tabloyu gözler önüne seriyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir Manisa’nın Akhisar ilçesindeki fay hatlarını inceledi. Geçmiş zamanlarda Manisa 6.9 ve 7 şiddetlerinde deprem gören Manisa’da fay hatları 7 şiddetinde deprem olacağına işaret ediyor.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde hendekler açılarak fay hatları detaylı bir şekilde incelendi. Sonuçlara göre bu bölgede 7 şiddetinde deprem üretebilecek faylar bulunuyor. Kırkağaç ve Akhisar’da  8 ay içerisinde 7 bin kadar deprem meydana geldi. Bu yüzden bölgede 7 hendek açılarak ortam incelendi.

deprem-arastirma
Manisa’da Deprem Araştırması

Aslında bu çalışmayı Manisa Valiliği yerleşmeye uygun olup olmaması açısından istemiş. Bu durum karşısında araştırmacılar bölgede incelemeler yaptı ve fay hatları korkunç bir tabloyu gözler önüne seriyor. Faylar dikkatli bir şekilde incelenerek geçmiş depremler bulunmaya çalışılıyor. Geçmiş depremlerin ardından gelecek depremler de tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ekonometri Nedir?

Yakın Zamanda Bir Deprem Olabilir

1919 yılında Manisa’da 6.9 şiddetinde deprem 3 bin kişinin hayatına mal olmuştu. Bu depremden sonra 100 yıl geçmiş durumda. Ne kadar fazla zaman geçerse deprem riski o kadar fazla artmaktadır.

Bölgedeki araştırmalar hızla devam ediyor.  Yapılacak açıklamalar heyecanla bekleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz