H2X’ten Hidrojenle Çalışan Araba Geliyor

0
35
H2X
H2X Hidrojenli Araba

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Avustralya şirketi H2X’in yapacağı hidrojenle çalışacak olan arabadan bahsedeceğiz.

H2X şirketi hangi ülkenindir?

Avustralya.

Hidrojenle çalışan bu araba ilk mi?

Şuan için ilk değil daha önce de bazı şirketler üretmişti.

Hidrojenle çalışacak araba hangi faydaları sağlayacak?

Endüstri alanında gelişme ve farklı iş olanakları diyebiliriz.

hidrojen
Hidrojenle Çalışan Araba

Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmelere bir yenisi de Avustralya’dan geldi. Avustralya’dan gelen habere göre hidrojenle çalışan SUV modeli araba 2023 yılına kadar piyasaya sürülecek.

İlginizi Çekebilir: Playstation 5’in Tasarımı Resmi Olarak Yayınlandı

 

Teknoloji çağımız hızla ilerlerken otomotiv sektörü de yerinde durmuyor. Elektrikle ve hidrojenle çalışan birkaç araba markası duymuşsunuzdur. Bunlara bir yenisi de H2X adlı şirketten geldi. Bu şirket Avustralya da hizmet veren bir otomotiv şirketidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Cem Bölükbaşı, Sezonun İlk Formula 3 Yarışındaki Performansıyla Kendine Hayran Bıraktı
hidrojenle çalışan araba
H2X Hidrojenle Çalışan Araba

Bugün şartlarında halka sunulan hidrojenli araba pek çok kişi tarafından ilgiyle karşılandı. H2X şirketi 2024 yılına kadar çeşitli otomobil ve SUV üretmeyi hedefliyor. Ayrıca bundan sonraki hedefleri de traktör ve otobüs endüstrisine yönelecek. Şirket bunları birkaç yıl içinde yapmayı hedefliyor ancak yakın tarihli bir hedefi daha var. 2023 yılına kadar Snowy isimli bir SUV üretilecek.

2025 Yılına Kadar Araba Lider Konumda Olacak

Şirket CEO’su aracın hedeflerini açıklarken 2025 yılına kadar Pazar lideri olacaklarını da söylüyor.  Araç çoğunlukla hidrojen odaklı olacak ve güç kaynakları arasında geçiş imkanları da sunabilecek. Ayrıca şirket hedefleri arasında 2025 yılında yüzde 80 oranında bir yerelleşme de yer alıyor.  Yani Avustralya bu alanda aracın her şeyin tamamen kendisi üretmeyi hedefliyor. Ancak ilk çıkacak olan H2X arabalarında bazı parçalara ithal olacak. Ancak parça birleştirmeleri Avustralya’da gerçekleştirilecek. Avustralya bu arabayla aynı zamanda 5000 kişiye de iş olanağı yaratabileceğini düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, iOS ve Android arasında sohbet geçmişleri taşınmasına izin verebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz