Playstation 5’in Tasarımı Resmi Olarak Yayınlandı

0
19
Playstation5
Plasytation-5

Merhaba Teknoloji Habeleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Playstation 5’in tasarımından bahsedeceğiz.

Playstation 5 fiyatı ne olacak?

Tahmini oalrak 6500-8000 TL olması bekleniyor.

Playstation 5 ne zaman satışa sunulacak?

2020 bitmeden sunulmuş olacak.

Playstation 5'in tasarımında neler olacak?

Ayrıntılar yazımızda.

Oyunseverlerin meraklı bekleyişleri sonunda Playstation 5’in tasarımı kesinleşti. Söz konusu tasarım Sony’nin lansman etkinliğinde açıklandı.

PS5
Playstation5 Beyaz Tasarım

Uzun süredir Playstation 5 ile alakalı çeşitli sitelerde farklı haberler yapılmaktaydı ve tanıtımının gelmesi beklenmekteydi. Nihayet tasarımıyla ilgili gerçekler ortaya çıktı ancak teknik bilgiler hala gizemini koruyor. Playstation 5’in tasarımında ilgi çekici yeni nesil teknolojiler bulunuyor ve gerçekten mükemmel bir oyun deneyimi sunacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ford 3D baskı atıklarını kamyon parçalarına dönüştürüyor
İlginizi Çekebilir: Unreal Engine 5 Tanıtıldı – PS5 Grafikleri Ön İzlendi

 

İki Farklı Versiyonu Olacak

Öncelikle Playstation 5’in iki farklı versiyonu olduğu belirlendi ve bunlardan biri Playstation Network’ten satın aldığınız oyunları destekleyebilecek. Satın alınan oyunlar Playstation 5’in dahili hafızasına kaydedilecek ve istendiğinde oynama olanağı verecek. Bunun için de Digital Edition sürümü kullanılacak. Diğer versiyonunda ise eskide olduğu gibi fiziksel oyun diskleri takarak oyunlar oynanabilecek.

Dualsense
Dualsense

 

Oyunların görüntü kalitesini çok iyi bir şekilde yansıtan ışın izleme hızlandırma desteği kullanılacak. Grafikler gerçek bir oyun deneyimi sunacak.  Oyunun ses kalitesinin de çok kaliteli olacağı ve birden fazla sesin aynı anda verilebileceği belirtildi. Bunun için Tempest 3D ses teknolojisi kullanılacak. Playstation 5’in fiyatı konusunda da çeşitli bilgiler dolaşıyor anca hala net bir bilgi yok. Tahminlere göre 6500 ile 8000TL arasında bir fiyat olacak. Oyunun ne zaman satışa sunulacağı da netlik kazanmadı ancak 2020 bitmeden oyunun satışa sunulması bekleniyor. Oyun konsolu olarak da titreşim ve şarj edilebilme özelliği olan DualSense kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 14.4.1 önemli güvenlik güncellemesini içeriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz