Google’ın yeni Play Store özelliği, uygulamaların yüklenmesini daha hızlı hale getirecek

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, cihazınıza uygulama yüklemelerini hızlandırmayı amaçlayan yeni bir Play Store özelliğini kullanıma sunuyor. Şirket, bu özelliği ilk olarak bir ay önce test etmeye başladı. Google, bu özelliğe Uygulama yükleme optimizasyonu adını veriyor. Tüm Android cihazlar için otomatik olarak kullanıma sunuluyor ve varsayılan olarak etkindir.

Uygulama Yükleme Optimizasyonu, Uygulama Yükleme ve Başlatma Sürelerini Hızlandırır

Uygulama yükleme optimizasyonu, uygulamaların daha hızlı yüklenmesini, açılmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Bunu, bir uygulamayı yükledikten sonra bir uygulamanın en çok hangi bölümünü kullandığınıza ilişkin verileri kitle kaynaklı hale getirerek yapar. Google, bu özelliğin cihazınızın CPU’su, pili ve depolamasındaki yükü azaltmaya da yardımcı olacağını söylüyor.

Google, uygulama yükleme optimizasyonu için veri toplarken, ad, e-posta adresi vb. Gibi kişisel verilerinizi toplamaz. Benzer şekilde, cihazınızda yüklü diğer uygulamalar gibi uygulama dışında herhangi bir bilgi toplamaz. Uygulamaya indirilen veya yüklenen tüm veriler de toplanmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın iOS 17 değişikliklerinde 'hey Siri' sesini kaybedebilir

Uygulama yükleme optimizasyonu, tüm Android cihazlarda varsayılan olarak etkindir. Bu özelliği devre dışı bırakmak isterseniz, bunu Google Play Store ayarlarından yapabilirsiniz. Google, uygulama yükleme optimizasyonu özelliğini devre dışı bıraksanız bile, bundan yararlanmaya devam edeceğinizi not eder.

Play Store
Play Store

Android Cihazınızda Uygulama Yükleme Optimizasyonunun Etkin Olduğu Nasıl Doğrulanır?

Uygulama yükleme optimizasyonunun Android cihazınızda etkin olup olmadığını Play Store ayarlarından doğrulayabilirsiniz.

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza dokunun ve Ayarlar’ı seçin.
  3. Açılan Ayarlar sayfasından, Uygulama yükleme optimizasyonu özelliği geçişinin açık olduğundan emin olun. Bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, buradan kapatabilirsiniz.

Google’ın destek belgesinde uygulama yükleme optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu özellik, Google’ın sunucu tarafı güncellemesi olarak kullanıma sunulduğu için Android cihazınızda otomatik olarak görünecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz