Google, TikTok ve Instagram’dan Gelen Videoları Aramalarda Göstermek İstiyor

0
58
google instagram video arama
google instagram video arama

Google, uygulamaların videolarını arama motorunda dizine eklemek için TikTok ve Instagram ile pazarlık yapıyor. Şu anda, arama platformu diğer sitelerde bulunan içerikleri sonuç olarak döndürememektedir ve en fazla YouTube’a yüklenen orijinal videoların yeniden baskıları gösterilir.

Bilgi, The Information tarafından bu dün yayınlandı. Bilgiye göre Mountain View, kullanıcıların arama motorunda viral koreografi Renegade Dance gibi materyalleri bulabilmelerini istiyor. Teknoloji şirketi, yapımların çok sayıda insan tarafından tüketildiğini ve tüm bunları Google’da indekslemenin piyasada çok mantıklı olacağını anlıyor. İngiltere ve ABD’de, insanların TikTok video izlemek için harcadıkları ortalama süre, örneğin YouTube ortalama süreden zaten daha yüksek.

TikTok

Bununla birlikte, ByteDance (TikTok’un sahibi) ve Instagram’dan yöneticilerle doğrudan görüşmeye rağmen, görevin başarılı olacağına dair bir garanti yok. Bilgi, rakip şirketlerin, içeriklerinin kendi platformları dışında arama motorları tarafından bulunmasına izin vermenin mantıklı olup olmadığını değerlendirdiğine dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S24 üretime girdiği bildirildi, Ocak 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor

Çin uygulamasının popülaritesi patladığından, ölçekleri dengelemeye çalışmak için Google, YouTube’da kısa videolar görüntülemek için bir araç olan Shorts gibi alternatifler bile başlattı. Rapora cevaben Alphabet Inc. şirketi, bunların standart tartışmalar olduğunu ve şirketin her zaman internette bilgi düzenlemenin yeni yollarını aradığını savunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz