Google Haritalar büyük bir güncelleme alıyor

0
Google Haritalar büyük bir güncelleme alıyor
Google Haritalar büyük bir güncelleme alıyor

Google dün Google I/O 2022’de Google Pixel 6a, Google Pixel Buds Pro ve Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun yeni renderları dahil olmak üzere birkaç yeni ürününü duyurdu. Şirket ayrıca ilk akıllı saati olan Google Pixel Watch’ı duyurdu ve gelecek yıl gelecek olan Pixel tabletinin tanıtımını yaptı.

Etkinlik heyecan verici haberlerle doluydu, ancak yazılım devi mevcut uygulamaları ve hizmetleri için çok sayıda yeni özellik ve güncelleme de duyurdu. En ilginç güncellemelerden biri Google Haritalar oluyor. Navigasyon uygulaması, insanların hedeflerine gitmelerine ve yerleri farklı bir şekilde görmelerine yardımcı olacak yeni bir Sürükleyici Görünüm alacak. Yeni özellik, Google Haritalar çalışma, görünüm ve işlevlerini değiştiren yapay zekadaki yeni gelişmeler sayesinde mümkün. Google birçok yeni özellik ekledi ve bunları burada daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Sürükleyici Görünüm

Bu listedeki en heyecan verici şeylerden biri, bu yüzden en çok ilgiyi hak ettiğini düşünüyorum. Google, navigasyonu kolay, ücretsiz ve kolay erişilebilir hale getirmede önemli bir rol oynadı. A noktasından B noktasına en kısa sürede gitmemizi, yerleri daha ziyaret etmeden görmemizi ve kaybolduğunda yardım almamızı sağladı. Sürükleyici Görünüm, konumlarda yeni ve benzersiz bir manzara sunar. Kullanıcıların desteklenen şehirleri tamamen farklı bir perspektiften görmelerini sağlayarak, insanların görülecek en iyi yerleri ve ziyaret edilecek en iyi yerleri bulmasına olanak tanır.

Google, “Hızlı bir aramayla, Big Ben gibi yerlerin mahallesini ve çarpıcı mimarisini görmek için neredeyse Westminster üzerinde uçabilirsiniz. Üstte Google Haritalar’ın yararlı bilgileri yer aldığında, günün farklı saatlerinde ve çeşitli hava koşullarında bölgenin nasıl göründüğünü kontrol etmek için zaman kaydırıcısını kullanabilir ve yoğun noktaların nerede olduğunu görebilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Lenovo ThinkPad X12 Gen 2 Ayrılabilir Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Gösterilen sonuçlar, Google Earth ve Google Haritalar’ın birleştirilmiş gibi görünmesini sağlıyor ve sonuçlar harika görünüyor. Bu özellik ayrıca kullanıcıların restoranların, barların, barların ve diğer mekanların içinde süzülerek ve titreşimlere daha yakından bakarak içlerine bakmalarını sağlayacak. Beklendiği gibi, bu aynı zamanda belirli bir alan veya yerin daha da değerli bilgiler sağlamak için ne kadar meşgul olduğunu da gösterecektir.

Yeni sürükleyici görüntüleme özelliği “hemen hemen her telefon ve cihazda”, cep telefonlarında, tabletlerde ve web’de çalışacak. Özellik ilk olarak bu yıl içinde Los Angeles, Londra, New York, San Francisco ve Tokyo’da kullanıma sunulacak. Google ayrıca yakın gelecekte daha fazla şehir ekleyeceğine söz verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 15 Pro Max 3-4 Hafta Gecikebilir

Çevre Dostu Yönlendirme

Google, bu yılın başlarında duyurulan çevre dostu yönlendirmenin sonunda Avrupa’ya geldiğini de duyurdu. Bu özellik, sürücülerin yalnızca çevreyi karbon emisyonlarından korumakla kalmayıp aynı zamanda para tasarrufu da sağlayan daha çevre dostu bir rota seçmesine olanak tanır.

Google, insanların 86 milyar milin üzerinde seyahat ettiğini ve 100.000 arabayı yoldan çıkarmaya eşdeğer, tahmini yarım milyon metrik tondan fazla karbon emisyonu tasarrufu sağladığını söylüyor. Google, bu miktarı ikiye katlama yolunda olduğunu iddia ediyor ve daha fazla bölgeye yayıldığını görmekten memnunuz.

Canlı Görüntü

Google, bir süre önce Live View’ı duyurdu ve insanların AR’de yol tariflerini ve okları görmesini sağladı. Yeni bir şehirde, havaalanlarında ve tren istasyonlarında gezinirken son derece yararlıdır. Şirket, geliştiricilerin artık yeni ARCore Geospatial API’yi ek ücret ödemeden kullanma avantajından yararlanabileceğini duyurdu.

Google, yeni özelliğin geliştiricilerin API’yi kullanmasına ve hem dijital hem de fiziksel dünyalarla aynı anda etkileşimde bulunmak için daha kullanışlı yollar geliştirmesine izin vereceğini söylüyor. API, Pokemon Go gibi oyunların geliştirilmesini hızlandırmak için kullanılabilir ve yeni kamera uygulamaları, Snapchat ve Instagram gibi uygulamalarda uygulandığını gördüğümüz yeni AR özellikleri ekleyebilir.

Yeni Google Haritalar özellikleri sizi heyecanlandırıyor mu? Dünyayı keşfetmek ve yeni yerleri ziyaret etmeden önce keşif yapmak için hâlâ Google Earth’ü kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz