Google Arama Geçmişinin Son 15 Dakikası Nasıl Silinir?

0
google arama geçmşi silme
google arama geçmşi silme

Mobil cihazınızı her elinize aldığınızda gizliliğiniz her zaman önce gelmelidir. Ve her an birisi Android telefonunuzu alıp size aradığınız her şeyi gösterebilir.

Google arama geçmişinizin son 15 dakikasını kolayca silebildiğinizi hayal edin. Örneğin, (herhangi bir nedenle) arama geçmişinize bakan patronunuzla konuşmadan hemen önce yeni bir iş aradığınızı varsayalım.

Arama geçmişinizin son birkaç dakikasını temizlemek istiyorsanız, uygulama simgesinden Google arama uygulamasını açın (arama çubuğu widget’ı gibi diğer giriş noktaları doğru kullanıcı arayüzünü göstermez), üst kısımdaki profil resminize dokunun sağda ve açılır menünün üst kısmında yeni bir “Son 15 Dakikayı Sil” seçeneğini görmelisiniz.

Ayarları hâlâ göremiyorsanız, uygulamayı son uygulamalara kaydırmayı ve yeniden açmayı deneyin; bu, buluttan en son ayarları yükleyecektir.

Bu özellik yalnızca Pixel veya Android 12 cihazlarla sınırlı olmamalıdır, ancak (hepimizin bildiği gibi) Google, özellikleri yayınlarken biraz ileri geri gidebilir. Android 12 çalıştıran bir Pixel 6 Pro üzerinde gösteri yapıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Jaguar E-Pace Türkiye'de

Cihazınızın bu özelliği içermediğini fark ederseniz, lütfen bir sonraki güncellemeyi bekleyin ve tekrar deneyin.

Arama geçmişinizi temizlemek, göz atma geçmişinizi temizlemek gibidir, ancak Google, arama geçmişinizi bulut hesabınızda saklar. Uygulamanın açıkladığı gibi, Google arama geçmişi, siz Google uygulamasını veya Google.com’u kullanırken “aradığınız şeyleri, tıkladığınız sonuçları ve okuduğunuz hikayeleri izler”.

Google Arama

Google Arama Geçmişi Silme

  1. Başlamak için iPhone, iPad veya Android cihazınızda Google uygulamasını açın. Bu özellik, web sitesinde veya Chrome’da değil, yalnızca Google mobil uygulamalarında kullanılabilir.
  2. Ardından, ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil simgenize dokunun.
  3. Açılır menüde, Arama Geçmişi altındaki “Son 15 Dakikayı Sil” seçeneğine dokunun.

Daha detaylı bilgi için https://teknosarmal.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz